2021 Autoshow Mobility Fuarı’na ziyaretçi akını… Otomobillere, hafif ticari araçlara ve motosikletlere online olarak ulaşmak çok dikkat çekti.

14-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen dijital otomobil fuarı Autoshow Mobility 2021, ziyaretçi akınına uğradı. Panoramik görüntüleme teknolojisiyle tüm otomobil severler tarafından beklenen fuar, yoğun ilgi ve istek üzerine 17 Ekim tarihine kadar erişilebilir olacak.

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin düzenlediği etkinliğe 14 Eylül’den bu yana 126 farklı ülkeden 450 bini aşkın kişi katıldı. 3.2 milyondan fazla tıklanmaya ulaşan fuarda, otomobillerin ve hafif ticari araçların yanı sıra motosikletler de incelendi ve beğenildi.

Mobilite” temalı fuara Audi, Volkswagen, Seat, Skoda, Toyota gibi markalar da katıldı. Toplamda 35 marka ve 250’yi aşkın modeli inceleme fırsatımız oldu.

Konuyla ilgili olarak ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce şu açıklamalarda bulundu:

Türkiye otomotiv ekosistemi olarak dünyada ilk defa fiziksele en yakın dijital Autoshowu hayata geçirmekten ve gösterilen ilgi ve teveccühten son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Otomotiv sektörünün içerisinde bulunduğu teknolojik değişim ve dönüşüm her alana yansırken eş zamanlı olarak dijital dönüşümün getirdiği globaldeki yeniliklerin içerisinde olan, ülkemize de katma değer sağlayacak yeni projeler yaratmanın ve sektör adına öncülük etmenin önemine inanıyoruz. Dünyadaki Autoshowların evrimini ve gelişimini izleyerek bundan sonra yeni jenerasyon autoshow fuarlarını, otomotiv severlerle buluşturmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğimizi kamuoyuyla da paylaşmak isteriz.

Dijital fuar için özel olarak hazırlanan stantlarda 3D modeller, çeşitli videolar, teknik ve donanım özelliklerine erişildi. Bunun yanı sıra kaçırılan aktiviteleri geriye dönerek izleme seçeneği de bulunuyor.