Yeni 2021 Dacia Sandero hatchback, tamamen farklı bir konsept ile Dacia kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Yeni Dacia Sandero incelemesine hoş geldiniz.

2021 Dacia Sandero Hatchback Genel Bakış

Yeni Sandero, çok iyi düşünülmüş bir güncelleme gibi geliyor. Her zamankinden daha iyi sürüş performansına sahip ve daha fazla büyük otomobil özelliği, teknolojisi sunuyor.

2021 Dacia Sandero arka tasarım

Her üretici zaman zaman modellerini günceller, ancak Dacia için bu tehlikeli bir iştir. Renault’nun sahibi olduğu marka, beceriksizliğe tolerans göstermediği için (hak edilmiş) bir üne sahip ve müşterileri bu çizgiden çıkmasını istemiyor.

O halde, Dacia ürün ekibinin tamamen yeni Sandero ile yüz yüze gelmiş olabileceği endişesini hayal edin. Çünkü bu en son Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance platformu olan CMF-B’ye ve Mk5 Renault Clio‘nun altında bizi etkileyen mimarisine dayanıyor.

Teknolojideki bu devrim, Sandero’yu üst pazara sürme potansiyeline sahiptir. CMF-B, modelin daha önce sahip olduğu her şeyden daha hafif ve daha güçlüdür. LED farlar, ilk defa Sandero’da boy gösteriyor. Heck, her modelde altı hava yastığı olduğunu belirtiyor (Dacia beş yıldızlı bir Euro NCAP derecelendirmesini hedeflemediğini kabul etse de).

2021 Dacia Sandero Paketleri ve Motor Seçenekleri

Yeni Sandero, dört aktarma organı seçeneğiyle sunuluyor. Giriş paketi, normal olarak havalandırılan üç silindirli bir ünite olan, mütevazı bir 64bhp üreten ve beş vitesli bir şanzıman ile eşleştirilen SCe 65’tir.

Bu arada, güzel olan nokta, muhtemelen altı ileri manuel veya yeni bir CVT otomobili olan 89bhp 1.0 litrelik üç silindirli turbolu TCe 90 olacak. Ve bir de Dacia’nın LPG teknolojisine olan bağlılığını sürdüren TCe 100 Bi-Fuel var.

2021 Dacia Sandero yan tasarım

Model yelpazesi, yalnızca üç donanım seviyesi ve toplamda iki olası seçenek (metalik boya ve stepne) ile her zamanki kadar basit. Access modeli, İngiltere’nin en ucuz yeni arabası statüsünü koruyan 7,995 sterlinlik fiyat etiketi sayesinde manşetlerde yer almaya devam edecek. Bu sürüm Sandero’nun satışlarının yüzde birinden daha azını oluştursa da önem arz ediyor.

 • Giriş noktasının kit listesi tahmin edilebileceği gibi dolu dolu değil.
 • Elektrikli ön camlar
 • LED farlar,
 • direksiyon simidindeki eğim,
 • ön panelde akıllı telefon tutucusu var.

Ancak radyo veya klima yok. Bu model, SCe motoruyla sınırlıdır.

Konfor paket, İngiltere’de 11.495 sterline mal oluyor ve;

 • Ön sis farları,
 • anahtarsız giriş,
 • elektrikli arka camlar,
 • otomatik silecekler,
 • geri vites sensörü ve kamera
 • gövde renginde elektrikle ayarlanabilen kapı tutacakları,
 • 6 hoparlör,
 • Apple CarPlay,
 • Android Auto,
 • Sekiz inçlik bilgi eğlence ekranına sahip.

En son Clio ile aynı temellere dayanan bir araç. Yolda Renault’nun karbon kopyasını beklemeyin. Ancak bu, Sandero’nun sınıfının en iyisinden bir milyon mil uzakta olduğu anlamına gelmez. Aslında, endişe verici derecede iyi; TCe 90 motoru kanıtlanmış bir motordur ve Clio’nun 99bhp motoru ya da Fiesta EcoBoost ile elde ettiğiniz etkiyle eşleşemese de, Dacia, Sandero’su için yeterince alçak itme gücüne sahiptir.

Direksiyon hafif ama yeterince hassas. Altı vitesli şanzıman, dinamik makyajda hoş bir rol oynuyor. Bir orandan diğerine atlamanıza ve motorun yaklaşık 1.750 dev / dak ile 3,000 dev / dak arasında en iyi yerinde dönmesini sağlayan kaygan bir vites değiştirme ile keyifli sürüş sağlıyor.

En büyük fark iyileştirme olmaya devam ediyor. Çünkü Dacia bu alanda eski arabaya göre büyük kazançlar iddia ederken (ve iyileştirmeler olduğundan şüphemiz yok), Clio veya Fiesta’da elde ettiğiniz kadar gürültü bastırma seviyesi yok. Renault’da çok daha uzak bir fenomen olan motordan uğultu duyacaksınız ve hem yol hem de rüzgar sesi 70 mil hızla daha belirgindir.

2021 Dacia Sandero İç Mekan Tasarımı

Eski Sandero’nun kabini, bu yeni tasarımdan daha az gösterişliydi. Burada ürün yelpazesini tartıştığımızı hatırlatmalıyız. Ancak öyle olsa bile, önemli alanlarda yumuşak malzemelerin akıllıca kullanılması karşılığını alır. Ön panelin ortasında düzgün yastıklı kumaş bölüm var ve kapı kaplamalarının tamamı sert plastikken, kolçaklar kullanışlı bir kokpit sağlıyor.

2021 Dacia Sandero iç mekan tasarımı

Genel kokpit düzeni, anlaşılır kadranlar, aralarında basit bir LCD çok işlevli ekran ile düzgün ve kullanımı kolaydır. Bu arada bilgi-eğlence sistemi, böyle bir ünitede gördüğümüz en büyük çerçevelerden birine sahip, ancak ekranın kendisi makul ölçüde net ve parlak.

2021 Dacia Sandero koltukları

Gösterge panelinin üst kısmına da monte edildiğinden kullanımı kolaydır. Ancak üstteki USB soketinin telefonunuzu veri için bağlamanıza izin vermesi utanç verici, çünkü daha sonra cep telefonunuzu yakına yerleştirmek görüş alanınızı kısıtlayabilir. Orta konsolun tabanındaki alt soketin de sadece bir şarj cihazı yerine bu işlevi sunması daha iyi olur.

2021 Dacia Sandero bagaj alanı

Bagaj, kalın yükleme eşiğine rağmen kullanışlı bir şekle sahip ve kalıplanmış plastikte her iki tarafta da faydalı kanca noktası var. Yine basit, gösterişsiz pratiklik. Dacia’nın herkesten daha iyi yaptığı tek şey.