Yeni 2021 Genesis G80, Eşsiz çift LED gündüz farları ve devasa beşgen ızgarasından, kaygan gövdesi ve eğimli tavan çizgisine muhteşem görünüyor.

2021 Genesis G80 Genel Bakış

Zarif sedan, aynı zamanda yüksek kaliteli bir fiyat etiketi olmayan birinci sınıf lüks aracın parçası gibi görünen şirketin yeni GV80 SUV’sinden ilham alıyor.

2021 yeni Genesis G80 arka tasarım

Her iki model de Genesis‘in yeni bir çağa girme, BMW ve Mercedes-Benz gibi lüks bir marka olma yolunda ilerlemesini temsil ediyor. G80, daha küçük G70 ve daha büyük G90 sedanların arasında yer alıyor. BMW 5 serisi ve Mercedes-Benz E sınıfı gibi orta büyüklükteki lüks otomobillerle rekabet etmesi bekleniyor.

2021 yeni Genesis G80 yan tasarım

Yeni 2021 Genesis G80 tamamen yenidir ve isim plakasının üçüncü neslini temsil eder. Yeni tanıtılan GV80 SUV ile aynı platformu ve güç aktarma organlarını paylaşıyor.

Sedan ayrıca, devasa ön ızgarası ve benzersiz dış aydınlatmasının yanı sıra, temiz görünümlü lüks kabini ile hem içeride hem dışarıda yüksek sürüş emsaline çarpıcı bir benzerlik taşıyor. Genesis, yeniden tasarlanan G80’i resmen onayladıktan sonra tüm dünyaya modeli duyurdu.

2021 yeni Genesis G80 sol yan tasarım

2021 G80 tamamen yenidir ve isim plakasının üçüncü neslini temsil eder. Yeni tanıtılan GV80 SUV ile aynı platformu ve güç aktarma organlarını paylaşıyor. Sedan ayrıca, devasa ön ızgarası ve benzersiz dış aydınlatmasının yanı sıra temiz görünümlü ve lüks astarlı kabini ile hem içeride hem dışarıda yüksek sürüş emsaline çarpıcı bir benzerlik taşıyor. Genesis yeniden tasarlanan G80’i resmen onayladıktan sonra, artık tüm dünyaya duyuruldu.


Giriş seviyesi G80, 300 beygir güç üreten standart bir turboşarjlı 2.5 litrelik sıralı dört silindirli motorla birlikte gelecek. Daha fazla güç arayan alıcılar, 375 beygir gücüne sahip çift turbo 3,5 litrelik V-6’yı tercih edebilecek. Her iki motor da sekiz ileri otomatik şanzıman ve arkadan veya dört tekerlekten çekiş ile satın alınabilecek.

Yeni 2021 Genesis G80 İç Mekan

2021 yeni Genesis G80 arka tasarım iç mekan

Ön panel üzerinde 14,5 inçlik devasa bir dokunmatik ekran bulunuyor. G80’in bilgi-eğlence sistemi için merkez görevi görüyor.

2021 yeni Genesis G80 arka tasarım kadran tasarımı

Ekran, orta konsoldaki dairesel bir kumandanın yanı sıra, direksiyon simidindeki düğmeler ve sesli komutlar aracılığıyla yönetilebiliyor. Her G80 ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto ile standart olarak geliyor. Farklı ses modlarına sahip güçlü bir Lexicon ses sistemi de bilgi-eğlence düzeninin bir parçasıdır.

Etiketler :

,