2021 Honda Civic Si resmi olarak çıkış yaptı. Beklenen an geldi ve Honda Civic resmi olarak duyuruldu.

Honda, geçtiğimiz Nisan ayında şüphesiz en popüler modeli olarak kabul edilen Civic’in 11. neslini tanıttı. Yeni Honda Civic, biraz yenilenmiş bir tasarımla çıkış yapmıştı, ayrıca çoğunlukla teknoloji konusunda iyileştirmelere sahip oldu.

2021 Honda Civic Si Resmi Olarak Tanıtıldı

Yeni Civic’in evrimindeki son adımı ise, daha performansa dayalı Si versiyonunun piyasaya sürülmesi oldu. Yeni versiyon ile Japon otomobil markası, önce yeni bir teaser görüntüsünü yayınladı, sonrasında da otomobili tanıttı.

Yeni Honda Civic Si, kırmızı Si amblemi ile karartılmış arka lambaları ve alt tampon difüzörüne entegre oval bir egzoz borusu ile, aracın arka kısmını oldukça şık hale getirmiş. Ayrıca krom borunun üzerinde parlak siyah dekoratif bir şerit yer alıyor.

2021 Honda Civic Si görselleri

Henüz yeni Civic Si’nin yeni bir yanmalı motor kullanıp kullanmayacağı netlik kazanmasa da, önceki nesil modelin 1.5 litrelik turbo sıralı dört ünitesinin kullanılacağı herkes tarafından konuşuluyordu. Aynı zamanda, halihazırdaki Civic Si’nin 207 beygir gücü ve 260 Nm tork sağlamasıyla ilgili küçük bir güç artışı olabilirdi.

2021 Honda Civic Si fotoğrafları

Teknik detaylara göz atacak olursak; Sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve çok bağlantılı arka süspansiyon standart donanımın bir parçası olarak geliyor. Tahmin edilebileceği üzere, Si’nin frenleri, ön aksta 12,3 inç rotorlar ve arkada 11.1 inç rotorlar ile normal Civic’ten daha büyük olarak geliyor. Ayrıca 10 kollu tasarıma ve mat siyah kaplamaya sahip 18 inç jantlar, performansa dayalı versiyona özel olarak yer alıyor. Aynı zamanda R18 dört mevsim performans lastikleri veya isteğe bağlı yaz lastiği ile satın alınabilecek.

İç mekan oldukça sade ve 2021 Civic Sedan’dan alındı diyebiliriz. Tabi ki çok sayıda kırmızı vurgular, alüminyum pedallar, entegre koltuk başlıkları ve geliştirilmiş yan desteğe sahip bir çift sportif koltuk ile birlikte sunuluyor. İç tasarımda Si, standart kompakt sedan gibi, yedi inçlik bir dijital sürücü ekranı, kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay özellikli dokuz inçlik bir dokunmatik ekran ile kullanıcılarla buluşuyor.

2021 Honda Civic Si iç mekan

Dış tasarıma baktığımızda ise, yan ayna kapaklarının ve pencere çerçevelerinde parlak siyah renkte bir bagaj kapağı spoilerı ile normal modele göre daha agresif bir görünüşü olduğu kesin. Ön taraftaki gövde altı spoilerı, 2021 Civic Hatchback’ten alınan ön ızgaradaki kırmızı rozetle birlikte “Si”yi ön plana çıkarıyor.

Etiketler :