2021 Honda Civic Type R Nürburgring’i turluyor. Yeni Civic Type R’dan görüntüler gelmeye devam ediyor. Type R yine formunda.

Tüm dünyanın satışa sunulmasını beklediği hot hatch, attığı her adımda karşısında casus kameraları bulduğu için adeta bir süperstar muamelesi görüyor diyebiliriz.

Ancak bu fotoğraflar oldukça özel zira şu anda yeni Civic Type R’ın ilk Nürburgring turuna bakıyorsunuz. Fakat Honda mühendisleri, modele tek bir tur attırdıktan sonra tekrar garaja girme kararı vermiş.

Daha önceki paylaşımlardaki gibi kamuflajı ile üretime hazır gövdesini gizlemeyi sürdüren model, önceden gösterdiği detaylarını tekrar gözümüze sokuyor. Ön kısımdaki hava menfezleri artık daha net şekilde kendini gösteriyor.

Arka bölüme geçtiğimizde, ilk olarak devasa kanadı dikkatleri çekiyor. Yandan tasarıma baktığımızda ise modelin Brembo logolu fren kaliperlerini ve V şeklindeki kollara sahip jantlarını görüyoruz. Genel olarak agresif bir duruşu ve görünüşü var yeni Honda Civic Type R’ın.

Şimdilik modelin güncel 2.0 litrelik motoru kullanacağı tahmin ediliyor. Turbolu ve dört silindirli bu motor seçeneği, çok daha yüksek çıkış gücü ile gelmesi muhtemel. Elimize ulaşan videoda da bu sesi dinleme şansını yakalıyoruz.

Honda Civic Type R önümüzdeki yıl içerisinde çıkış yapmış olacak. Bu model, Honda’nın üreteceği son tamamen içten yanmalı motora sahip aracı olarak tarihteki yerini alacak.

Etiketler :