Jaguar F-Pace’in yenilenmesinden birkaç ay sonra, amiral gemisi 2021 Jaguar F-Pace SVR de güncellendi.

2021 Jaguar F-Pace SVR Genel Bakış

Yeni SUV, otomobil üreticisinin 5.0 litrelik süper şarjlı V8 motorunu 542 hp ve 516 lb-ft (700 Nm) tork gücünü taşıyor. Güncel F-Pace SVR’ye göre 15 lb-ft (20 Nm) kazanç sağlıyor. Yükseltilmiş motorla birlikte ZF sekiz ileri otomatik ve istek üzerine dört tekerlekten çekiş sistemi, SUV’nin yalnızca 3,8 saniyede 60 mil / saate (96 km / sa), saniyenin onda üçü daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Yeni F-Pace SVR’nin en yüksek hızı 286 km / saat.

2021 Jaguar F-Pace arka tasarım

Jaguar mühendisleri, daha keskin gaz kelebeği tepkisi, daha sert bir süspansiyon sistemi, optimize edilmiş direksiyon ağırlığı sağlamak için aracın Dinamik sürüş modunu yeniden kalibre etti ve egzoz sesinde iyileştirmeler yaptı. 2021 Jaguar F-Pace SVR, vites değişimleri sırasında tekerleklere giden gücü korumak için tahrik hattı ataletini kullanan yeni “dinamik başlatma” özelliği de içeriyor.

SUV’un uyarlanabilir sönümlemesi, düşük hızlarda daha rafine sürüş sağlamak adına güncellendi. Devasa frenler, daha sportif ve daha kısa fren pedalı sunan yeni “Entegre Güç Arttırıcı” ile geliştirildi. Gelişmiş soğutma, frenlerin performansını da iyileştiriyor.

Güncellenen F-Pace serisinin geri kalanında olduğu gibi yeni SVR, kaldırmayı yüzde 35 azaltırken, aynı zamanda sürtünme katsayısını 0.37 Cd’den 0.36 Cd’ye düşüren revize edilmiş ön ve arka tampon içerir. Önemli stil güncellemeleri arasında çift J gündüz sürüş farlarına sahip tamamen LED farlar, kaputta daha geniş bir güç çıkıntısı ve Jaguar’ın çift şık grafiğine sahip ince arka stoplar yer alıyor.

2021 Jaguar F-Pace farlar

Daha düşük F-Pace varyantları gibi, kabinde de çok sayıda değişiklik yapıldı. Bu nedenle, 12,3 inçlik yeni dijital gösterge paneli ve otomobil üreticisinin basitleştirilmiş menüler ve kablosuz yazılım yetenekleri içeren en yeni Pivi Pro sistemini çalıştıran 11,4 inç kavisli cam bilgi-eğlence sistemi var.

2021 Jaguar F-Pace iç mekan

Ayrıca yeni ve lüks koltukları dikkat çekiyor.

2021 Jaguar F-Pace koltuklar

Aracın cam tavanı oldukça geniş ve arka bölüme kadar uzanıyor.