2021 Kia EV6 incelemesi. Sportif sürüşü, 300 kilometreden fazla menzili ve bol miktarda teknolojisi ile yeni Kia EV6, satıştaki en iyi elektrikli otomobillerden biri olabilir mi?

Kia’nın ilk özel EV’si, marka için bir başka zafer ve 40 bin sterlinlik liste fiyatını kolaylıkla hakeden bir otomobil. Genel olarak kardeşi Hyundai Ioniq 5 kadar pratik değil, ancak bu aradaki açığı biraz daha sportif bir sürüş ve daha sıkı gövde kontrolü ile kapatıyor.

2021 Kia EV6 stop lambaları

Sizi tek bir şarjla 300 milin kuzeyine konforlu bir şekilde götürecek harika araç içi teknoloji ve mükemmel pil yönetimi sunuyor.

2021 Kia EV6 şarj yeri

Kia, sağlıklı bir sipariş başvuru platformuna ve 2022’ye kadar uzanan bir bekleme listesine sahip Sorento SUV gibi daha geleneksel modellerinden bazılarıyla hızla ilerliyor. Ancak firma elektrifikasyon konusunda da çalışmalarına devam ediyor.

2021 Kia EV6 iç mekan

E-Niro ve Soul EV’nin beğenileri güçlü teklifler olmaya devam ediyor ve şimdi Koreli marka, serisine yeni bir saf elektrik amiral gemisi eklemek üzere: EV6.

Özetlemek gerekirse 2021 Kia EV6, E-GMP adı verilen yeni hazır elektrikli otomobil platformunda yükselen sportif bir tarza sahip bir crossover. 325 beygir dört tekerlekten çekiş formu ve 230 hp arkadan itişli versiyon ile sunulacak. Kullanılabilir pil kapasitesi, hangi motor kurulumunu seçerseniz seçin 77,4 kWh‘dir ve en azından şimdilik Kia UK’nin diğer ülkelerde bulunan daha küçük pilli sürümü sunma planı yoktur.

2021 Kia EV6 fotoğrafları

Tek motor elbette EV6’nın daha mütevazı versiyonunun aslında en büyük menzili vaat eden versiyon olduğu anlamına geliyor. Tüm EV6’lar, pili kapasitesinin yüzde 10 ila 80’ini sadece 18 dakikada doldurmayı sağlıyor. 350kW’a kadar DC şarj sağlayabilen 800V’luk bir elektrik omurgasına sahiptir. Aynı işlevi bir ev duvar kutusunda gerçekleştirmek için yaklaşık yedi buçuk saat ayırmanız gerekir.