5. nesline kavuşan yeni 2021 Kia Sportage, alışveriş merkezi otoparkları ve okul bölgelerindeki nöbetini tam gaz devam ettirecek gibi gözüküyor.

2021 Kia Sportage Özellikleri

Yeni yılda, Nightfall paketlerinin eklenmesi dışında minimum değişiklikler geliyor. Ancak bu, Sportage’in en iyi kompakt crossover SUV yarışında geride kaldığı anlamına gelmiyor. Aslında, crossover dünyasındaki en iyi dış tasarımlardan biri olduğunu düşünülen, konforlu ve iyi inşa edilmiş bir iç mekan ve en önemlisi çeşitli donanımlar da dahil olmak üzere bu cesur Koreli hakkında sevilecek çok şey var.

2021 Kia Sportage JBL Black Edition

2021 modeline güç veren motorlar; 181 beygir gücünde 2,4 litrelik bir motor veya 240 hp üreten turboşarjlı 2.0 litrelik bir motor. Tabi ülkemize 1.6 dizel geleceği kesin.

Toyota RAV4 ve kurumsal kuzeni Hyundai Tucson gibi araçların rakibi olmaya devam ediyor.

2021 Kia Sportage Değişiklikleri: 2020 Sportage ile Arasındaki Fark Nedir?

Kia Sportage için standart özellikler açısından yeni bir şey olmamasına rağmen, 2021 model S donanımına Nightfall Edition ve Nightfall Edition Premium paketlerinin eklendiğini görüyoruz.

2021 Kia Sportage Makyajlı

Nightfall paketleri, geçen yılın S Sunroof ve Premium Paket varyantlarının yerini alıyor. Ön tamponda, yan eklerde, ön ve arka koruma plakalarında ve sis lambası çerçevelerinde piano black süs parçaları ekliyor. Paketler ayrıca, karartılmış orta kapaklı benzersiz 18 inç alaşım jantların yanı sıra arka bagaj kapağındaki siyah ‘Sportage‘ armasını da içeriyor. Diğer tüm paketler değişmeden eski versiyonu gibi kalıyor.

2021 Kia Sportage Fotoğrafları

2021 Kia Sportage İç Mekan

Kia, son yıllarda oldukça güzel görünümlü arabalar tasarlıyor. Sadece Stinger’a bir göz atın. 2021 Kia Sportage, önceki yılın modeliyle aynı görünüyor, ancak bu kötü bir şey değil. Keskin ön burnunu seviyoruz. Yan profil, düzgün bir şekilde paketlenmiş bir arka uçta sona eren ve tüm paketi özlü bir şekilde saran temiz bir tasarımdır.

2021 Kia Sportage iç mekan

Bununla birlikte, Sportage’ın görünümü, donanım seviyesine bağlı olarak önemli ölçüde değişiklik gösterebiliyor.

Giriş seviyesi donanımda 17 inç alaşım jantlar, LED gündüz yanan farlara sahip projektör farları ve renkli bir ön cam ve arka spoiler bulunuyor. S döşeme, diğerlerinin yanı sıra 18 inç jantlar ve koyu krom ön tampon süslemesi eklenebilir.

SX Turbo daha büyük 19 inç jantlar, LED farlar ve arka lambalar, kromda çift çıkışlı egzozlar ve elektrikli güneşlikli panoramik bir sunroofa sahip. S’de bulunan Nightfall Edition paketleri, gövdeye krom yerine piano black süsleme parçaları eklerken, aynı zamanda 18 inç Koyu Gri alaşım janta sahip.