Yeni 1.5 litrelik benzinli motor, 2021 Kia XCeed crossover hatchback’in çekiciliğini artırıyor. 2021 Kia XCeed incelemesi.

2021 Kia XCeed

Konfor ve teknoloji söz konusu olduğunda Kia XCeed hiç olmadığı kadar iyi ve bu yeni 1.5 litrelik benzinli motor güçlü, pürüzsüz ve rafine.

Yükseltilmiş sürüş yüksekliği ve daha sağlam görünümlü gövde kaplamasıyla yeni Kia XCeed, birkaç yıl önce piyasaya sürüldüğünde SUV tasarım trendlerinden yararlanma girişimi gibi görünüyordu.

Kia XCeed

Ancak XCeed’in aslında Ceed hatchback’e göre gerçek bir çekiciliğe sahip olduğunu keşfetmeye başladık ve şimdi yeni bir benzinli motorla güncellendi.

Eski 1.4 litrelik ünitenin yerini alan 1.5 T-GDi turboşarjlı dört silindirli bir motor.

Yeni motor 158bg ve 253Nm tork üretiyor, bu nedenle XCeed, 1.0 EcoBoost ile çalışan Ford Focus Active’in 153bg’lik versiyonu için doğrudan bir rakip. Kia, burada öne çıkan bir manuel şanzımanla (şirketin yeni iMT akıllı Manuel Şanzıman yerine geleneksel bir altı ileri vitesli ünite) veya yedi ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla sunuluyor.

Kia XCeed LED Farlar

Motor, birçok amaca uygun. Bu cömert güç rakamları sayesinde performansı gayet iyi. 0-100 kmh 8,7 saniye. Böyle bir aile arabası için iyi ve güçlü.

Ayrıca özellikle otoyolda yolculuğa çıktığınızda sessiz ve pürüzsüzdür. Maksimum torku 1.500 rpm’ye ulaştığından, çoğu zaman devri düşük tutabilirsiniz.

Süspansiyonunda akıllı hidrolik darbe emicileri mevcut. Bu da sert darbelerin kabine çarpmayacağı anlamına geliyor. Direksiyon, his ve geri bildirimden yoksundur, ancak Kia, iyi bir sürüş pozisyonuna, pürüzsüz vites değişimine ve bolca kavrama özelliğine sahiptir. Focus Active kadar eğlenceli değil ama beklediğinizden daha eğlenceli, bu da bir bonus.

2021 Kia XCeed iç mekanına geçtiğimizde, Mazda CX-30 gibi modellerin yüksek kaliteli hissine sahip değildir. En iyi noktası, standart olarak Apple CarPlay ve Android Auto dahil olmak üzere ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip 10,25 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemidir. Kullanımı oldukça kolay ve tepkileri hızlıdır.

Kia XCeed iç mekan

Ayrıca 12,3 inçlik bir dijital gösterge paneli, kablosuz telefon şarj cihazı, navigasyon, her yönden sensörler ve geri görüş kamerası dahil olmak üzere çok sayıda park yardımı özelliği bulunmaktadır.

Kia XCeed kadran

Üst paketler gayet dolu. 18 inç alaşım jantlar, LED farlar, ısıtmalı koltuklar ve ısıtmalı direksiyon simidi ile birlikte geliyor. Donanım olarak gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Kia XCeed ısıtma tuşları

Arka koltuklarda yetişkinler için yeterli alan var çünkü baş ve bacak mesafesi iyi ve ayrıca içeride yeterli miktarda eşya saklama yeri var.