Citroën’in popüler aracı C3 Aircross, konforu ve teknoloji seviyelerini artırırken crossover’a “daha iddialı bir tasarım” kazandırmak amacıyla makyajlandı. 2021 makyajlı Citroen C3 Aircross neler değişti?

Yeni Makyajlı Citroen C3 Aircross

Rakibi Nissan Juke formunda stil değişikliklerine sahip, firmanın 2016’daki Cxperience konseptinden ilham alındığı ön kısım ile geliyor. Yeni krom şeritler, yeniden biçimlendirilmiş LED farlar ve yeni bir geometrik desenli ızgara dikkat çekiyor. Renkli eklere sahip kızak plakası da mevcut. Citroën,

daha yüksek ayarlanmış bir kaput izlenimi ile daha büyük bir yapı

verdiğini söylüyor.

2021 Makyajlı Citroen C3 Aircross arka tasarım

Daha kapsamlı özelleştirme de yapabilirsiniz. Yedi gövde rengi (üç yeni), koruma levhası ekleri için dört renk paketi, yeni grafiklere sahip kapı aynası kapakları, çeyrek farlar ve üç tavan rengi sayesinde 70’e kadar olası dış renk kombinasyonu mümkündür. Bir dizi yeni jant tasarımı da sunulmaktadır.

2021 Makyajlı Citroen C3 Aircross fotoğrafları

Makyajlı Citroen C3 Aircross İç Mekan

Serinin en üst donanım paketinde alıcılar, koltuklarda ve gösterge panelinde gri-yeşil deriyi grafit suni deri renk örnekleriyle birleştiren Hype Grey ambiyansına sahip gerçek deri döşemeyi seçebilirler. Hem Metropolitan Graphite hem de Hype Grey şemaları artık daha büyük C5 Aircross’ta görülen Advanced Comfort koltuklarla da mevcut.

2021 Makyajlı Citroen C3 Aircross iç mekan

C3 Aircross’un yüksek donanımlı versiyonları artık navigasyon, Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısına sahip daha büyük ve daha keskin bir dokuz inçlik merkezi dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi ile geliyor. Ayrıca öndeki kişiler ve arka koltuklardaki yolcular tarafından erişilebilen, daha fazla saklama alanına sahip yeni, daha büyük bir orta konsol var.

Hız işareti tanıma, otomatik acil frenleme ve otomatik uzun far (matrix) kontrolü gibi temel sürücü destek teknolojileri standart olarak geliyor (en üst donanım paketinde). Baş üstü ekran ve yukarıdan aşağıya 360 derece park kamerası gibi daha fazla yardım özelliği opsiyon olarak alınabilir. Yokuş iniş kontrolü ve kavrama kontrolü seçme özelliği gibi arazi fonksiyonları yine opsiyonel olarak satılıyor.

2021 Makyajlı Citroen C3 Aircross  yan tasarım

Seri, 108 beygirlik güç üreten ve altı ileri manuel şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere giden bir PureTech 110 1.2 litrelik üç silindirli turboşarjlı benzinli motorla başlıyor.

1.5 litrelik PureTech 130 beygir seçeneğiyle daha fazla güç alınabilir, 128bhp üretiliyor ve altı ileri otomatik şanzıman seçeneği de sunuluyor. Citroen iki dizel seçeneği de sunmaya devam edecek. Altı ileri manuel şanzımanlı 108bhp BlueHDi ünitesi ve otomatik şanzımanlı 118bhp BlueHDi 120.