Yeni Maserati MC20, ünlü İtalyan markasının süper otomobil pazarına dönüşüdür. 2021 Maserati MC20 incelemesi.

2021 Maserati MC20

Maserati MC20, İtalyan otomobil üreticisinin yıllar içindeki en önemli yeni modeli olabilir. Sadece kendi bünyesinde geliştirilmiş bir motora sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda sonsuz potansiyele sahip son teknoloji bir süper otomobildir. Bugün piyasadaki en seçkin markaların başında gelen Maserati, hem lüks hem de performans açısından bir üne sahiptir. Uzun süredir devam eden motor sporları faaliyetleri de unutulmamalıdır. Ancak 21. yüzyıl ve Maserati için ileriye bakma zamanı… MC20 süper otomobil halo modeli yeni bir çağın habercisi.

2021 Maserati MC20 arka tasarım

İtalyan üreticiye göre 2021 Maserati MC20, inanılmaz pist içi ve dışı performansa sahip mühendislik ve tasarım harikasıdır. İtalya Modena’da tasarlanan Maserati, MC20’nin sınıfının en iyisi güç-ağırlık oranı, rafine aerodinamik, son teknoloji süspansiyon ayarı, en yeni bağlantı teknolojisi ve diğer temel özelliklerle donatılmış lüks bir iç mekan sunduğunu söylüyor. .

2021 Maserati MC20 fotoğrafları

Ancak herkesin bilmesi gereken temel bir şey varsa o da şudur: MC20, yeniden yapılandırılmış bir Ferrari değildir. Bu yeni makine baştan sona yüzde 100 Maserati’dir.

2021 Maserati MC20 görüntüleri

Her süper otomobil çarpıcı bir tasarım gerektirir ve Maserati MC20 de farklı değildir. Ortadan motor kurulumuyla, tasarımcılar sınırları her zamankinden daha fazla zorlamayı başardılar.

2021 Maserati MC20 LED far teknolojisi

Maserati’nin geçmişine sayısız tasarımla birlikte zarif bir aerodinamik görünüm sunarak bu zorluğun üstesinden geldiler.

2021 Maserati MC20 kelebek kapılar

Üst kısım daha estetik bir yaklaşıma sahipken, çıplak karbon fiber alt kısım daha agresif bir şekilde keskin kenarlar ve açılarla şekillendirilmiştir. Buradaki fikir, eski ile yeniyi harmanlayan ince bir tasarım dengesi yaratmaktı.

2021 Maserati MC20 yan görünüm

Yeni tasarlanan Trident amblemini içeren ön ızgara, gövde renginde üst bölümle birlikte çıplak karbon fiberle de aracı daha spor yapıyor.

2021 Maserati MC20 yeni fotoğraflar

Ön kanadın diğer Maserati modellerinde bulunan üç havalandırma deliğinden yoksun olmasının çok önemli bir nedeni var: Motor sürücünün arkasında yer alıyor. Bunun yerine bu havalandırma kanalları artık arka camda bulunuyor. Her açıdan görülemese de, motorun soğumasına yardımcı olmak için kaputta ve yan tarafta hava kanalları mevcut.

2021 Maserati MC20 jantlar

Üstünde entegre egzoz boruları bulunan arka difüzör ile birlikte gizli bir arka spoyler bulunuyor. Altı yeni dış renk mevcuttur.

2021 Maserati MC20 İç Mekan

Kelebek kapıları açtıktan sonra tamamen modern ve aynı derecede zarif ama minimalist bir iç mekan bulacaksınız. Biri sürücünün tamamen dijital gösterge grubu görevi görürken, diğeri Maserati Touch Control Plus bilgi-eğlence sistemini barındıran iki adet 10,25 inç yüksek çözünürlüklü ekran sunuyor.

2021 Maserati MC20 iç mekan

Merkezi tünel karbon fiberle kaplanmıştır ve lüks saatten esinlenilmiş sürüş modu seçicisi, bu tünelin tepesine mükemmel bir şekilde yerleştirilmiştir. Dikkat çeken bir diğer özellik ise, siyah deri ve karbon fiber karışımı ile kaplanmış, yarıştan ilham alan spor direksiyon simidi. Yalnızca çekirdek düğmeleri ve anahtarları vardır. Aslında bu direksiyon simidi, Maserati’nin ilk ateşleme düğmesine sahip. Başlatma ve Başlatma Kontrolü düğmeleri bile direksiyonun merkezi çevresine entegre edilmiştir.

2021 Maserati MC20 kadran

Direksiyon kolonuna bir çift büyük kürek değiştirici sabitlenmiştir. Bir başka harika özellik ise çerçevesiz dikiz aynasıdır. Altı hoparlörlü birinci sınıf ses sistemi standarttır, 12 hoparlörlü Sonus Faber yüksek kaliteli ses sistemi ise isteğe bağlıdır. Sürücü ve yolcu (arka koltuk yoktur) ayrıca Wi-Fi etkin noktası gibi modern teknoloji özelliklerinden de yararlanır.

2021 Maserati MC20 ic mekan gorunum

2021 Maserati MC20 Gücü ve Motor Seçenekleri

Maserati, yirmi yıldan fazla bir süredir ilk kez, Ferrari’nin yardımı olmadan kendi motorunu geliştirdi ve üretti. Sonuç ‘Nettuno‘ olarak adlandırılıyor. Bu 3.0 litrelik çift turbo V6, toplam 621 beygir gücü ve 538 lb-ft tork üretiyor. Bu güç, sekiz ileri çift kavramalı şanzıman aracılığıyla doğrudan arka tekerleklere gidiyor.

2021 Maserati MC20 motor seçenekleri

Bu motor Formula 1 teknolojisine ve sınıfının en iyisi ağırlık / güç oranına sahip 5,3 pound / beygir gücü. MC20’nin kendisi 3,300 pound’dan daha hafif.

Maserati, MC20’nin 2,9 saniyeden daha kısa sürede 0’dan 100 km / saate ve 8,8 saniyeden daha kısa sürede 200 km / saate çıkacağını iddia ediyor. Yol koşullarına bağlı olarak azami hız 325 kph’nin üzerindedir. Etkileyici bir şekilde, bu rakamlar herhangi bir elektrik desteği olmadan elde ediliyor ancak tamamen elektrikli bir MC20 birkaç yıl içinde gelecek. Maserati, hem coupe hem de dönüştürülebilir gövde stillerini barındırabilen yeni bir kompozit monokok tasarladı.

Sürücüler, gaz tepkisi, süspansiyon ve vites kutusu için beş sürüş modu ve ayarı seçebilir. Ayarlanabilir süspansiyon, önde ve arkada çift salıncaklı tasarıma sahiptir.