2021 yeni Mercedes E63 S AMG sedan, coşkulu performansla kesişen saf zenginliğin somutlaşmış hali olarak karşımıza geliyor. E63 S AMG fotoğrafları ve yenilikleri.

2021 Mercedes E63 S AMG Yenilikler

Normal Mercedes-Benz E-sınıfına dayansa da, E63 S aslında AMG E53’ün daha güçlü bir versiyonu. Bu önemli ölçüde daha pahalı olan kardeş, nefes kesen bir hıza ve ateş püskürten 603 hp çift turbo V-8’e sahip. Ayrıca, E63 S’nin yetenekli dört tekerlekten çekiş sistemi, motorun tüm gücünü arka tekerleklere yönlendiren eğlenceli bir Drift moduna sahip. Sıra dışı müzik sistemi ve inanılmaz yol tutuşu, onu en güçlü rakiplerini bile sindirebilen ve onlara meydan okuyabilen bir makine haline getiriyor.

2021 Yeni Mercedes E63 S AMG fotoğrafları

2021 yeni Mercedes E63 S AMG’nin görünümü yeniliyor ve sedana bazı yeni özellikler kazandırılıyor. En dikkat çekici görsel değişiklik, 12 dikey çıta ve daha büyük bir Mercedes amblemi içeren yeniden şekillendirilmiş ızgara tasarımı. Ayrıca revize edilmiş farlar ve arka stop lambaları, daha aerodinamik bir tasarıma sahip yeni 20 inç jantlar ve yeniden tasarlanmış bir arka difüzör. İç kısımda E63 S, daha büyük vites değiştiriciye sahip yeni bir direksiyon simidi sunuyor. Bilgi-eğlence sistemi aynı zamanda en son MBUX arayüzüyle kullanıcının karşısına çıkıyor. Son olarak AMG, sürüşü daha konforlu hale getirmek için sedan süspansiyonunu yeniden tasarladığını bildiriyor.

Motor, Şanzıman ve Performans

E63 S’nin güçlü çift turbo 603 hp V8 motoru, istediğiniz anda çok tehlikeli bir canavara dönüşüyor. Konfor modunda bırakıldığında motor ve 9 ileri otomatik şanzıman, soğukkanlılık ve akıcılıkla tepki verip size rahat hissettiriyor.

2021 Yeni Mercedes E63 S AMG Motor

Daha sportif sürüş modlarından herhangi birini seçtiğinizde, güç aktarım mekanizması amansız öfkeyi serbest bırakıyor ve sizi yarış moduna sokuyor.

Vites değişimleri çok hızlı. Motorun 627 lb-ft torku, sizden aldığı güç ile lastiklere zor anlar yaşatıyor. Yapılan testlerde, E63 S yalnızca 2,8 saniyede 100 km/h’e ulaşıyor. Bir çift turboşarj ile donatılmış olmasına rağmen, 4.0 litrelik V-8, neredeyse AMG’nin doğal havalandırmalı V-8 motorları kadar harika ses çıkarıyor. Normal E-sınıfı kadar esnek olmasa da, E63’ün sürüşü, konfor modunda günlük sürüşe kesinlikle uygun ve yumuşaktır. Yayları Sport veya Sport + ayarına getirdiğinizde, E63 S sizi koltukta sallayabilir. E63’ü kullanım sınırlarına kadar zorlayın ve hazzı yaşayın. Yapılan testler en büyük rakibi M5’ten daha iyi yol tuttuğunu ortaya koyuyor.

İç Mekan ve Konfor

Diğer E-sınıfı modellerde olduğu gibi, yeni Mercedes E63 S AMG’nin iç mekanı, Hermès tarafından özen ve profesyonelliği bir araya getiren yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Büyük ölçüde fiziksel düğmelerden yoksun olan E63’ün gösterge paneli, standart çift bölgeli otomatik klima kontrol sistemini ayarlamak için bir dizi tırtıklı alüminyum anahtarla sabitlenmiştir. Üç kollu AMG direksiyon simidi düz bir tabana ve sürüş modu değiştiriciye sahiptir. E63’ün bagaj alanı, Porsche Panamera Turbo gibi rakiplerinkinden daha az olmasına rağmen, yine de beş valizi içine sığdırmayı başarıyor.

2021 Yeni Mercedes E63 S AMG İç Mekan

Üst gösterge paneline 12,3 inç ekran hakim. Biri dijital gösterge-kadran için, diğeri bilgi-eğlence sistemi için. Arayüz, markanın her yerde bulunan konsola monte edilmiş kontrol düğmesiyle kontrol edilir ve üstte kullanıcıların bir parmağını kaydırarak komutları girmesine olanak tanıyan ve bir dereceye kadar ek işlevsellik sunan bir dokunmatik yüzeye sahiptir. Sürücü, direksiyon simidindeki dokunmaya duyarlı kontrolü kullanarak iki ekranla da etkileşime girebilir. Standart özellikler arasında Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonu, Burmester ses sistemi ve kablosuz telefon şarj ünitesi bulunuyor.

En güçlü rakibi 2021 yeni BMW M5 Competition incelemesi sizi bekliyor.

Etiketler :

,