Yeni nesil 2021 Nissan Qashqai resmi casus fotoğrafları yayınlndı, dizel motorlar artık terk edildi ve hibrit sisteme geçildi.

2021 Nissan Qashqai Neler Değişti?

Yeni nesil Nissan Qashqai’nin önümüzdeki yaz Avrupa’da ilk kez hibrit güçle donatılmış versiyonu tanıtılacağı doğrulandı.

Çok az otomobil, bir üreticinin servetine Qashqai’nin Nissan’a etki ettiği kadar katkı yapmıştır. 2007’de piyasaya sürüldüğünden bu yana Avrupa’da üç milyondan fazla sattı ve geçen yıl bile yaşlanan ikinci nesil model, kıta genelinde 235.000 adet satılarak Nissan için önemli rakamlar elde etti.

Yeni 2021 Nissan Qashqai arka tasarım

Yani Nissan’ın en değer verdiği araç Qashqai modelidir. Nissan markasının kurtuluşu ve yükselişidir.

Aynı zamanda İngiltere otomotiv endüstrisi için çok önemli bir otomobil. Qashqai, modelin piyasaya sürülmesinden bu yana Nissan’ın Sunderland fabrikasında üretildi ve Britanya’da en çok üretilen otomobil oldu. Burada daha fazla sayıda başka model üretilmedi. Bu üçüncü nesil otomobil, fabrikadaki 400 milyon sterlinlik yatırımın bir parçası olarak Sunderland’da üretilecek.

Yeni 2021 Nissan Qashqai arka tasarım fotoğrafları

Bu ilk resmi görüntüler, geliştirmenin son aşamalarında olan bir prototipi gösteriyor ve önümüzdeki yılki büyük lansman öncesinde son tasarıma işaret ediyor. Juke ve yeni nesil X-Trail, Amerika Birleşik Devletleri’nde en son Rogue formunda zaten ortaya çıktı. İçeride ve dışarıda önemli tasarım değişiklikleri bekleniyor.

Yeni Nissan Juke modelinin daha sportif görünümünün kombinasyonundan ve 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan IMQ konseptinden ilham alınması muhtemel. Bu nedenle, markanın yeni V şeklindeki ön ızgarasının yanı sıra yatay V şeklindeki farların tanımladığı bir ön kısım bekliyoruz.

Yeni 2021 Nissan Qashqai ön far

Yeni 2021 Nissan Qashqai, yeni otomobilin Mk2 modeline çok benzer izlere sahip olduğunu iddia ediyor. Önemlisi, dingil mesafesi daha fazla arka bacak boşluğu için 20 mm uzatılırken, Qashqai de şimdi biraz daha uzun. 45 litrelik bir bagaj, eskisinden daha pratik olduğu anlamına da gelir.

Yeni Nissan Qashqai: Aktarma Organları ve Hibrit Teknolojisi

Yeni Qashqai, mevcut arabanın temellerinin güncellenmiş bir versiyonu olan Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance’ın CMF-C platformunun en son sürümüne geçiyor. Eskisinden daha fazla ultra yüksek mukavemetli çelik kullanıyor, daha hafif, darbeleri emmede daha iyi ve öncekinden yüzde 41 daha sert. Nissan, sürücülerin direksiyonun arkasında hissedeceğini söylüyor, çünkü mühendisler konfor ve güvenlikteki iyileştirmelerin daha iyi olduğu bir Qashqai sunduğunu belirtiyor.

Yeni 2021 Nissan Qashqai yan tasarım

Bu amaçla, süspansiyon aynı zamanda ön ve arkada yeniden profillenmiş MacPherson destekleriyle güncellendi. Qashqai’nin 20 inç tekerleklere binen dört tekerlekten çekişli versiyonlarında, çok bağlantılı arka süspansiyon, bağımlı (torsiyon) yerine standart olacak. Nissan ayrıca Qashqai’nin direksiyon sistemi üzerinde de çalıştı ve daha iyi tepki süresi ve daha iyi yol hissi yarattı.

1.3 litrelik hafif hibrit motor 136hp veya 153hp seçenekleriyle mevcut ve alıcılara manuel şanzıman veya CVT otomatik seçeneği sunuluyor. CVT arabaları da dört tekerlekten çekişli olarak geliyor.

E-Power hibrit için teknik detaylar gizli tutuluyor, ancak 185 hp güç üretecek. Benzinli motor kullanılacak, ancak tekerleklere güç iletmek için değil, elektrik motoru kurulumuna güç veren bir pili şarj etmek için orada bulunacak. Nissan, e-Power teknolojisine ve Qashqai’nin elektrikli kardeşi olan yeni Ariya gibi tamamen elektrikli araçlara öncelik verirken, Qashqai’nin bir plug-in hibrit versiyonu gelmeyecek.

Etiketler :

,