Yeni 2021 Porsche Macan GTS incelemesi. Yeni Macan şimdi her zamankinden daha hızlı ve donanımlı.

2021 Porsche Macan GTS

2021 Porsche Macan GTS, daha hızlı, daha rafine, daha donanımlı ve her zamankinden daha iyi sürüşe sahip. Porsche’nin en çok satan araçlarından biri olmaya devam edeceği kesin.

Porsche’nin Macan SUV’sine yaptığı güncellemelerin bir parçası olarak, Turbo serisinin çıtasını yükseltti, bu nedenle performans odaklı bir Macan istiyorsanız, GTS tam size göre.

2021 Porsche Macan GTS yan tasarım

570 hp güce sahip ve son hızı 272 kmh olan yeni GTS, Turbo’nun yerini alıyor ve benzersiz bir karakter getiriyor. 2.9 litrelik çift turbo V6 motor sayesinde en güçlü Macan ünvanına kavuştu. 0-100 kmh 4,5 saniye.

Tüm paketler, otomobilin daha heybetli görünmesini sağlayan keskin tasarım dokunuşlarına sahiptir. GTS, serinin geri kalanından daha agresif bir buruna sahipken, tüm versiyonlarda “akıllı” yeni LED ışıklar, daha büyük jantlar – lastikler ve ayrıca GTS için özel Python Yeşili rengini ürün yelpazesine ekledi.

2021 Porsche Macan GTS LED Farlar

Porsche tasarımcıları iç mekanda tasarım anlayışını bozmadı. Taycan ve en yeni Cayenne modelini bilen herkes aşina olacak, çoğunlukla tek dokunuşla yönetebileceği kontrollere sahip orta konsol ile daha modern bir görünüme kavuştu. Sezgisel olan yeni 10,9 inç dokunmatik ekran aracı çok şık gösteriyor. Tamamen yeni GT spor direksiyon simidinin sağ alt kısmına monte edilmiş, aynı zamanda çeşitli sürüş modları arasında gezinmenizi sağlayan küçük bir döner düğme GTS’e özel.

2021 Porsche Macan GTS iç mekan

GTS serisine özel olarak tasarlanmış 21 inç jantlar, mükemmel çift sekiz yönlü elektronik olarak ayarlanabilen GTS kabartmalı spor koltuklar, göstergeler için GTS amblemi ve şasi için adaptif havalı süspansiyon.

2021 Porsche Macan GTS jantlar

Bagaj hacmi, orta boy bir SUV için ideal bir değere sahip ancak 488 litre ile çok geniş değil. Aynı şey, sınıf standartlarına göre ne sıkışık ne de gerçekten geniş olan arka koltuklar için de geçerlidir.

2021 Porsche Macan GTS bagaj hacmi

Hareket halindeyken zariftir. V6 motorun gücü ve torku ile tüm engelleri zahmetsizce aşar. Çift kavramalı şanzımanı ile hem performanslı hem de konforlu sürüşe sahip. Ayrıca havalı süspansiyonu gerçekten ona kontrollü bir yolculuk sağlıyor ve engebeleri sanki yokmuş gibi sönümlüyor.

Yeni direksiyon da çok iyi, bu boyuttaki rakip SUV’lerde olmayan bir seviyede hissiyat ve hassasiyet sağlıyor. Bu açıdan Macan, Porsche’nin 2014’te yarattığını iddia ettiği yarı-spor, yarı-SUV gibi hissetmeyi hala başarıyor. Bu sefer her zamankinden daha rahat ve GTS görünümünde, daha hızlı ve daha dinamik.

2021 Porsche Macan GTS kadran

GTS’nin gerçek yeteneklerini yalnızca Sport veya Sport Plus modlarına kaydırdığınızda ortaya çıkıyorsunuz ve aradaki fark çok net anlaşılıyor.

Sürüş yüksekliği 10 mm düşer, direksiyon daha kalınlaşır, egzoz sesi değişir ve vites geçişlerinde keyifli anlar yaşatır.