2021 yılında satışa sunulacak yeni Seat Leon Cupra karşınızda. En çok dikkat çeken özelliği, şimdilik sadece e-Hybrid versiyonu olması.

2021 Yeni Seat Leon Cupra Genel Bakış

Yeni Cupra Leon, şu anda İngiltere’de 34.495 £ fiyatıyla satışta. Mevcut olan tek model firmanın e-Hybrididir, ancak ürün yelpazesi önümüzdeki yılın başlarında benzinle çalışan modellerden oluşan bir seriyle genişletilecek. En güçlüsü 306 hp güç üretecek.

Seat Leon Cupra Yan Tasarım

Cupra Leon e-Hybrid’in güç aktarma sistemi, turboşarjlı 1.4 litrelik dört silindirli benzinli motor, bir elektrik motoru ve 13kWh pil paketinden oluşuyor. Sistem, 242bhp ve 400Nm’lik bir kombine çıkış gücüne sahip ve Cupra’nın söylediği gibi 0-100 kmh hıza 6.7 saniyede ulaşıyor.

Sistemin bir diğer faydası, 217,3mpg yakıt ekonomisi rakamına ve 30g / km CO2 kadar düşük bir emisyon değerine sahip. Pili, 32 mile kadar saf elektrikle çalışma sağlamak için yeterli güce sahip ve bir AC Wallbox şarj cihazına takıldığında, yaklaşık dört saat içinde tam şarj olur.

Yeni Seat Leon Cupra fotoğrafları

Giriş seviyesi VZ2 modelinin standart donanımı arasında 19 inç alaşım jantlar, 10 inç bilgi-eğlence sistemi, anahtarsız giriş ve ambiyans aydınlatma sistemi bulunuyor. Amiral gemisi VZ3 modeli 36.225 £ fiyatla satılıyor. Petrol mavisi Nappa deri koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi ve kablosuz akıllı telefon şarj pedi ekleniyor.

Cupra ayrıca VZ2 varyantına trafik işareti tanıma sistemi, adaptif hız sabitleyici ve şerit takip yardımı gibi ek güvenlik teknolojisi ekleyen yüksek donanımlı bir First Edition varyantını da sunacak. Lansman modeli için fiyatlar 35.775 £ ‘dan başlıyor.

Gelecek yıl, Leon Cupra serisi Golf GTI ve GTI Clubsport’tan kaldırılan bir çift turboşarjlı 2.0 litrelik benzinli motorla desteklenecek. Giriş seviyesi model 31.450 £ ‘dan başlar ve 242bhp ve 370Nm torka sahip olacak. GTI gibi, çift kavramalı otomatik şanzıman ve elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel aracılığıyla ön tekerleklere güç gönderecek.

Seat Leon Cupra Arka Tasarım

En üst seviyedeki hatchback yaklaşık 35.000 £‘dan başlayacak ve 296bhp ve 400Nm tork üretecek. O da önden çekişli olacak.

Cupra, gelecek Estate varyantı için motorun daha güçlü bir versiyonunu rezerve etti. Dört tekerlekten çekişe sahip olacak. Burada, 2.0 litrelik ünite 306 bg güç üretiyor ve en yeni Leon’un 0-100 km / h’e 4.8 saniyede ve 155 mil / saat hıza çıkmasını sağlıyor. En üst seviyedeki bu modelin fiyatları bu yılın sonuna doğru onaylanacak.

Sürüş için önde 25 mm ve arkada 20 mm düşürülürken, uyarlanabilir bir sönümleme sistemi aracın sürüş moduna bağlı olarak süspansiyon tepkisinin oranını ayarlıyor.

2021 Yeni Seat Leon Cupra İç Mekan

Yeni Seat Leon Cupra, firmanın Barselona yakınlarındaki Martorell’de özel olarak inşa edilmiş yeni tesisinde tasarlandı ve üretildi. Hyundai i30N ve Ford Focus ST gibi rakiplerle karşılaşacak. Bununla birlikte, hem Skoda Octavia vRS hem de Volkswagen Golf GTI tanıtıldığı için Volkswagen Grubu içindeki rekabetten galip çıkması gerekecek.

Seat Leon Cupra iç mekan

Dışarıdan bakıldığında, Leon Cupra kesinlikle çok sinirli ve keskin bir görünüme sahip. Ön tamponda büyük bir açık hava kanalı ve ızgarasında yeni bir bakır renkli logo var. Modele bağlı olarak gümüş, siyah veya bakır 18 ya da 19 inç alaşım jant seçenekleri de mevcut.

Hem beş kapılı hatchback hem de station modellerde, bir çift bakır kaplı egzoz borusu ve derin bir arka difüzör barındıran yeni bir arka tamponla bizi karşılıyor. Cupra’ya göre, değişiklikler Leon’un aerodinamik performansını da iyileştiriyor. Bu en son model, önceki versiyona göre aerodinamik olarak yüzde sekiz daha verimli. Yeni Seat Leon incelemesinde bu konuya değinmiştik.

İçeride, bakır teması yine kendini gösteriyor ve koltuk dikişleri (seçilebilecek iki tür spor koltuk var), havalandırma kanalları ve direksiyon simidindeki vurgularla devam ediyor. Tekerleğin kendisi tasarım olarak SEAT Leon’unkine benzer, ancak iki yeni anahtar sunuyor.

Seat Leon Cupra iç mekan fotoğrafları

Volkswagen’in tanıdık 12,3 inçlik dijital gösterge paneli, güç, tork G-kuvveti ve turbo göstererek devir sayacını sürücünün görüşünün merkezine belirgin bir şekilde yerleştiren yeni bir “Spor” menü görünümü aracın sportifliğini devam ettiriyor.

Etiketler :

, ,