2021 yeni BMW iX, neredeyse on yıl önce i3’ün ortaya çıkmasından bu yana tartışmasız radikal ve teknolojik olarak en gelişmiş BMW elektrikli otomobilidir.

2021 Yeni BMW iX arka tampon

2021 Yeni BMW iX

Hafif karbon fiber yapısı ve arkadan menteşeli şık arka kapıları ile i3, elektrikli otomobillerin sadece belirli kalıplarda olmadığını fazlası ile gösterdi.

2021 Yeni BMW iX

Yine de belki de zamanının ilerisindeydi ve pek çok kişinin beklediği kadar büyük başarı yakalayamadı.

2021 Yeni BMW iX ön tasarım

Yine de BMW, iX’i piyasaya sürmek için mükemmel anı seçmiş görünüyor.

2021 Yeni BMW iX fotoğrafları

Artık elektrikli araçların (EV’ler) geleceği olduğu genel olarak kabul ediliyor ve araba alıcıları gün geçtikçe daha fazla EV meraklısı oluyor.

2021 Yeni BMW iX görselleri

Daha küçük BMW i3 gibi, iX de bol miktarda pres döküm ve alüminyum levha, yüksek mukavemetli çelik ve karbon fiberle güçlendirilmiş plastik kullanılarak yapılmıştır.

2021 Yeni BMW iX iç mekan

Güç, “giriş seviyesi” iX xDrive 40‘taki 71kWh‘lik bir pilden veya en üst seviye xDrive50‘deki devasa 105kWh‘lik bir pilden güç alıyor.

2021 Yeni BMW iX kokpit

Her iki versiyonda da her aksta bir elektrik motoru bulunan dört tekerlekten çekiş sistemi mevcut.

2021 Yeni BMW iX koltukları

BMW, akıllı malzemeleri kullanmanın yanı sıra, iX’in 5G ve bulut teknolojisi de dahil olmak üzere yeni bir bağlantı düzeyi sunduğunu söylüyor.

2021 Yeni BMW iX i Drive

2022’de yapılacak bir yazılım güncellemesi, otomobilin belirli durumlarda kendi kendine direksiyon, hızlanma ve fren yapmasına izin verecek (yine de ellerinizi direksiyonda tutmanız gerekecek).

2021 Yeni BMW iX bagaj

Yeni BMW iX, elbette lüks büyük elektrikli SUV pazarına sahip olmayacak. Başlıca rakipleri Audi E-tron ve Jaguar I-Pace‘dir, ancak dikkate alınması gereken göz alıcı pahalı Tesla Model X de var.