2021 yeni Ford Tourneo Connect tanıtıldı. VW Caddy ile ortaklığı her halinden anlaşılıyor. İki motor seçeneği, iki şanzıman ve AWD opsiyonu ile satın alınabilir.

2021 Yeni Ford Tourneo Connect İncelemesi

Ford ve Volkswagen’in ticari otomobiller üzerine yaptığı ortaklık anlaşması, meyvelerini vermeye devam ediyor. Yakın geçmişte Temmuz ayında ilk kez casus fotoğrafları paylaşılan ve sitemizde yer verdiğimiz 2021 yeni Ford Tourneo Connect, VW Caddy’den alınan omurgası ile tanıtıldı.

2021 Yeni Ford Tourneo Connect tasarımı

Peki ikisi de aynı araç mı?

Caddy ve Tourneo Connect arasındaki en büyük farklılık tabii ki aracın ön tarafında karşımıza çıkıyor. Caddy’e göre çok daha geniş bir panjura sahip olan ticari model, C şeklindeki LED gündüz farları ile de güncel Ford ürün gamına selam çakmayı ihmal etmemiş.

2021 Yeni Ford Tourneo Connect görselleri

Sport, Titanium ve Trend adlı üç donanım paketiyle satılacak olan yeni Connect, bunların yanında Active adı verilen daha arazi odaklı bir versiyona sahip olacak.

İç mekana geçtiğimizde, Caddy ile olan benzerliği daha net bir şekilde anlıyoruz. Genel olarak Alman kardeşini yansıtan modelin, basın açıklamasında garip bir detay da mevcut.

2021 Yeni Ford Tourneo Connect iç mekan

Ford, Tourneo Connect’in multimedya sistemi hakkında konuşurken kendisine ait SYNC yazılımından bahsetmemiş. Bu da aracın iç mekanındaki bilgi eğlence sisteminin direkt olarak Volkswagen yazılımını kullandığı anlamını taşıyor olabilir. Standart olarak 8.25 inç büyüklüğe sahip yeni multimedya ekranı, 10.25 inçlik opsiyonla da satışa sunulacak.

2021 Yeni Ford Tourneo Connect Fotoğrafları

Yeni tasarımın altında yine direkt olarak Caddy’den alınmış motor seçenekleri mevcut. İlk adımda 1.5 litrelik turbo benzinli ünitenin 115 bg güç üreten versiyonu karşımıza çıkıyor.

2021 Yeni Ford Tourneo Connect bagaj hacmi

Ford bu motorların hepsine EcoBoost olarak hitap ediyor olsa da, kullanılan motorların TSI ve TDI motorlar olduğunu biliyoruz. TDI demişken, yeni nesil modelin 2.0 litrelik dizel motorun 122 ve 112 bg güç üretebilen versiyonlara sahip olduğunu söyleyelim.

2021 Yeni Ford Tourneo Connect

Motor seçeneklerinin tamamı 6 ileri manuel vitesli şanzıman ile gelecek. Ford opsiyon listesine 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzımanı da eklemeyi bilmiş. Mavi Oval, Tourneo Connect tarihinde ilk kez AWD opsiyonu güçlü dizel motorla gelmiş olacak.

Yeni Ford Connect Ne Zaman Gelecek?

2022 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak 2021 yeni Ford Tourneo Connect, bahar aylarında sevenleri ile kavuşmuş olacak.