Qashqai, yeni nesil Nissan Juke’u satışa sundu. Yeni Juke neler değişti, Nissan Juke özellikleri ve 2021 yeni Nissan Juke incelemesi.

2021 Yeni Nissan Juke Neler Değişti?

Nissan Juke, 2010 yılında piyasaya çıktığında crossover devrimini başlattığı için büyük ölçüde itibar görmüştü ve Nissan, bir milyondan fazla sattı. Yeni model, yeni bir sınıf yaratacak kadar ileri gitmedi, ancak Juke’yi daha aile dostu, daha iyi sürüş ve daha ekonomik hale getirdi. Gelecekte çok beklenen bir hibrit versiyon gelirse, bu son nokta daha da ağırlaşacaktır.

2021 Yeni Nissan Juke yan tasarım

Tasarım modernize edildi ve daha güçlü duruyor. Ön kısımda halen büyük yuvarlak gözler var, ancak aydınlatma işlevi artık dairesel değil, yonca bir LED.

Başlangıç ​​olarak, çoğu kullanıcı için yeterli ve iyi yakıt verimliliği sunan 115 bg‘lik sadece 1.0 litrelik benzinli motor sunuluyor. Standart altı ileri manuel şanzıman veya yedi ileri çift kavramalı otomatik vites ile satın alabiliyorsunuz.

2021 Yeni Nissan Juke arka tasarım

Trim seviyeleri çoktur, ancak çoğu alıcı oldukça basit giriş seviyesi Visia’dan kaçınmak ve 17 inç alaşım jantlar ve sekiz inç dokunmatik ekran için doğrudan Acenta’ya gitmek isteyecektir. N-Connecta ve Tekna kaplamalar sete ve güvenlik özelliklerine katkıda bulunurken, Tekna + zıt bir çatı ve renkli iç döşeme gibi şık tasarım gelişmeleri ekler.
Nissan, daha iyi incelik, kabin kalitesi ve teknolojiden de bahsediyor. Bakalım.

Juke, tasarım anlamında farklı kalmaya devam ediyor. Ya sev ya nefret et otomobili olmaktan kurtulamamış.

Dış Tasarıma baktığınızda hemen Juke olduğunu anlıyorsunuz.

2021 yeni Nissan Juke Boyutları; 4.21m boy, 2.63 aks mesafesi ve 422 litrelik bagaj hacmi ile epey büyümüş.

İç mekana geçtiğimizde, son zamanların trend kokpit düzeni göze çarpıyor.

2021 Yeni Nissan Juke iç mekan

Kokpitin ortasında büyük bir ekran yer alıyor ve orta konsoldaki düğmelerin sayısı azaltılmış. Analog gösterge panelinde geniş bilgi ekranı var. Nissan markasının iddiasına göre, iç mekandaki malzeme kalitesi yükseltilmiş. Bazı donanımlarda kokpiti saran deri ya da nubuk gibi ilginç kaplamalar da sunulacakmış.

2021 Yeni Nissan Juke Alınır mı?

Yeni geliştirilen CMF-B altyapısı üzerinde yükselen Juke’un süspansiyon sistemi değişmeden kalmış. Fakat artan burulmazlık ve elden geçirilen geometri ile birlikte, üretici markaya göre bu Juke neslinin selefinden daha dinamik hissettireceği yönünde.

Motor seçeneği olarak başta sadece 1,0 litrelik benzinli motorun gelmesi şasinin limitlerinin zorlanması konusunda pek iç açıcı değil. 115 HP güç ve 180 NM tork üreten motor, overboost fonksiyonu ile torkunu kısa süreliğine 200 NM’ye yükseltebiliyor.

2021 Yeni Nissan Juke motor seçenekleri

Tasarım konusunda yukarıda bahsettiğimiz gibi “ya sev ya nefret et” otomobili olan Juke, eğer size hoş geliyor ise diğer yorumlara kulağınızı kapatmanız gerekiyor. Ayrıca 1 litrelik motor size yeterli geliyorsa, tercih edebilirsiniz.

Bunun dışında MTV avantajı ve bazı donanımların alt vergi diliminde yer alması, fiyat-performans anlamında sizi mutlu edebilir.

Yeni Nissan Juke fiyat listesi sayfasından güncel fiyatları takip edebilirsiniz.

Otomobil incelemeleri bölümünden diğer araçlara göz atıp fikir sahibi olabilirsiniz.