Yıllardır SUV pazarında liderliğe oynayan popüler model sonunda yeni kasasına kavuştu. 2021 yeni Nissan Qashqai incelemesine hoş geldiniz. Yeni Nissan Qashqai neler değişti?

2021 yeni Nissan Qashqai Genel Bakış

Popüler Nissan Qashqai’nin yeni versiyonu tanıtıldı. Dış mekandaki tasarım oyunları, tamamen yeni bir iç mekan düzeni ve ilk kez hibrit teknolojisi alıyor.

Yeni Nissan Qashqai’nin boyutu ve oranları eski nesile çok benziyor ve tasarımı kesinlikle devrimden çok evrimsel. Önde, üstte ince gündüz yanan farları birleştiren C şeklindeki gündüz LED’leri, daha küçük Nissan Juke’de gördüğünüze benzeyen krom şeritli bir ızgarayı çevreliyor.

2021 Yeni Nissan Qashqai ön tasarım

CMF-C altyapısında yükselen model, 60 kg kadar hafiflemiş.

Motor seçeneklerine geçecek olursak, 138 HP ve 156 HP güç üreten iki motor versiyonuna sahip. Her ikisi de 6 vitesli manuel şanzımana ek olarak Xtronic CVT şanzıman ile alınabilecek. Bahsettiğimiz tüm seçenekler hibrit teknolojisi ile gelecek. Nissan yeni kasada dizel motora veda etmiş. Bahsettiğimiz tüm motor seçenekleri 12V’luk hafif hibrit ile elektriklenmiş benzinli motorlar.

Bagaj hacmi 50 litre büyüme sağlayarak 480 litreye ulaşmış. Bu değer sınıf ortalamasının altında kalmaya devam etse de, eski versiyonuna oranla iyileştirilmiş.

Yan tarafta, görüşü iyileştirmek amacıyla aynaların A sütunundan kapıya taşındığını fark edebilirsiniz. Qashqai’nize 20 inç boyutuna kadar jant-lastik takmayı seçebilirsiniz ve ayrıca yeni iki renkli tavan seçeneği de mevcut.

2021 Yeni Nissan Qashqai fotoğrafları

Arkada 2021 yeni Nissan Qashqai, yine eski kasasına benzer yüksek konumlandırılmış stop lambalara sahip, ancak daha az çıkıntılı ve daha şık görünüyorlar. Qashqai rozeti, eskisi gibi dengeleme yerine merkezi olarak da monte edildi.

2021 Yeni Nissan Qashqai arka tasarım

2021 Yeni Nissan Qashqai İç Mekan

Yeni Nissan Qashqai’nin iç mekanı, dış tasarımdan daha radikal değişiklikler içeriyor.

2021 Yeni Nissan Qashqai iç mekan

Dijital gösterge paneli (hayalet kadran), ve 9 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi ile daha modern hale getirilmiş.

2021 Yeni Nissan Qashqai dijital gösterge

İç mekanda beyaz ambiyans aydınlatması mevcut. İsterseniz ısıtmalı direksiyon simidini ekstra olarak alabiliyorsunuz. Ayrıca en üst donanım paketine ek olarak masaj özellikli Nappa deri koltuklar satın alabilirsiniz.

2021 Yeni Nissan Qashqai vites değiştiricisi

yeni Qashqai eski versiyonundan 3,2 cm daha geniş, 3,5 cm daha uzun (4,43 metre), 2,5 cm daha yüksek ve aks mesafesi de 2 cm’e (2,67 metre) kadar artmış.