2021 Yeni Opel Mokka, göz alıcı tasarımı ile herkesi şaşırtıyor. PSA altyapısında yükselen model, crossover – SUV kategorisinde yerini alıyor.

Gözleriniz sizi yanıltmıyor: Bu gerçekten yeni Opel Mokka. Açıkçası, Opel/Vauxhall tasarım patronu Mark Adams, GTX Experimental konseptinin, PSA platformları ve teknolojisi kullanılarak sıfırdan inşa edilen bu yepyeni crossover’ın bir önizlemesi olduğunu söylediğinde pek inanılmamıştı. PSA’nın yeni nesil EMP1 platformunda yükseldi.

2021 Yeni Opel Mokka arka tasarım

Değişiklik çok!


Kesinlikle. Mokka’nın selefinin çamurlu ve küstah görünümü gitti, yerini Mark Adams and Co.’nun tamamen yeni ve tamamen modern görünümü aldı. Yeni Mokka, Vizor ile Vauxhall’dan yeni bir tasarım dilinin başlangıcıdır. Dış cephede ön panel ve keskin hatlar öne çıkıyor.

2021 Yeni Opel Mokka fotoğrafları

İçeride, modernizasyon açısından yeni Corsa’nın bile ötesine geçen bir tasarım devrimi var. Bunların hepsi Mark’ın ‘Pure Panel‘ mantrasının parçası.

2021 Yeni Opel Mokka iç mekan

Kalabalığı minimumda tutmak, dijital enstrümanları ve merkezi dokunmatik ekranı bir arada akıyormuş gibi görünen gösterge paneli tasarlandı. Diğer ayrıntılar arasında, VW Group’un en yeni Golf ve A3’teki çabalarına çok benzeyen, otomatik şanzıman versiyonları için süper-minimalist vites kolu yer alıyor.

2021 Yeni Opel Mokka iç tasarım

SRi Nav Premium paketinde yan destekler ve üzerlerinde bir kitch deseni olan destekleyici koltuklar var. Sürücü koltuğunda geniş bir ayar var ve sürücülerin bir tur arabası sürücüsü gibi yere çarpmasına izin veriliyor. Tıknaz gösterge kolları ve etrafına noktalı tanıdık PSA şalt donanımı ile malzeme kalitesi iyi. Merkezi dokunmatik ekran, PSA yazılımını kullanıyor, ancak burada önceki deneyimlerden daha hızlı çalıştığı tartışmalı görünüyor. Yine de dijital enstrümanlar (alt uçlarda yedi inç, daha yüksekte 10 inç) gayet güzel ve kullanımı kolay.

2021 Yeni Opel Mokka jantlar

Yeni Opel Mokka motor seçeneklerine gelecek olursak; 136 HP güç ve 260 Nm tork üreten üreten Mokka-e, 322 km’lik menzile sahip 50 kWs’lik pile sahip. İçten yanmalı motor olarak, 130 HP güç ve 230 Nm tork üreten 1.2 litrelik benzinli motora sahip.

2021 Yeni Opel Mokka logo

Otomobil incelemeleri sayfamızdan tüm yeni modelleri inceleyebilirsiniz.