2021 yeni Skoda Octavia, tasarımı ve getirdiği donanımlar ile başta kardeşi Golf 8 olmak üzere tüm orta sınıf hatchback grubunun canını yakacak!

2021 Yeni Skoda Octavia Hatchback 

Skoda Octavia, Volkswagen Golf ile aynı temellere dayanıyor olabilir ancak yıllar içinde geliştikçe kendi güçlü kişiliğini geliştirdi.

2021 Yeni Skoda Octavia arka tasarım

Kimliği hoş ve harika bir tasarıma, sağlamlığa, sınıfının lideri iç mekana dayanıyor. Mk1 Octavia’nın piyasaya sürülmesinden bu yana Skoda, ekstra ücret ödemeden yolcular ve bagajlar için daha fazla alan sağlamak üzere miras kalan şasisinin üzerindeki sistemi korudu.

Aslında Octavia eskiden çok daha ucuzdu ve Golf’ten daha az lüks gözüküyordu. Bu fark, her iki açıdan da alıcıların Octavia’yı fiyatından ziyade arabalarından tam olarak neye ihtiyaç duyduklarına göre seçmelerinin daha muhtemel olduğu noktaya kadar daraldı. Octavia’nın etkileyici arka bacak mesafesi ve sınıfının lideri 600 litrelik bagajı, teknik olarak bir sonraki sınıfta yer alan Ford Mondeo gibi arabaları bile yenerek ailelere kesinlikle hitap ediyordu.

Yeni far grubu gündüz LED tasarımı çok güzel duruyor. Skoda Full LED Matrix farlar ile satın alınabiliyor. Gece sürüşü oldukça zevkli olan bu farlar ile hem güvenli hem de keyifli yolculuklar yapabilirsiniz.

Ön koltuklardaki yolcular, daha önce Octavia’da hiç görmediği teknolojiler ile karşılaşıyorlar. Volkswagen Grubu içinde en son iç mekanlarını ‘dijital’ hale getirmek için bir baskı yapıldı, bu nedenle göstergeler ve çoğu fiziksel düğme ekranlar, dokunmaya duyarlı kontroller ve geliştirilmiş ses tanıma ile değiştirildi. İç mekandaki 2 kollu direksiyon ayrıca dikkat çekiyor.

2021 Yeni Skoda Octavia iç mekan

2021 yeni Skoda Octavia’da, giriş seviyesi SE First Edition bile 10,25 inç Sanal Kokpit ekranı ve kablosuz Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink özellikli büyük merkezi dokunmatik ekranla birlikte geliyor. SE L’nin ilk sürümü, uyarlanabilir hız sabitleyici, anahtarsız giriş ve ‘Microsuede’ döşemeyle gelen koltuklar ile ciddi şekilde iyi donanımlara sahip.

2021 Yeni Skoda Octavia iç mekan tasarımı

Vites değiştirici, kardeşleri yeni Golf ve Leon’da olduğu gibi, küçük ve kibar hale getirilmiş. Gayet şık duruyor.

2021 Yeni Skoda Octavia vites değiştirici

İç mekandaki ışıkların ve açılabilir cam tavan tuşlarının da dokunmatik hale geldiğini görüyoruz.

2021 Yeni Skoda Octavia iç mekan sos tavan

2021 yeni Skoda Octavia ile sunulan turboşarjlı motorlar, 109 bg’den 148 bg’ye uzanan güçle ve verimli. Benzinli motorlar, 1.0 litre TSI ve 1.5 litre TSI olarak ikiye ayrılırken, dizel tarafına gelindiğinde sadece 2.0 litre TDI dizel motor bulunuyor. Ön tekerleklere güç gönderiliyor ve altı ileri manuel ya da yedi ileri otomatik şanzıman ile satın alınabiliyor. VW grubundaki hibrit seçenekleri, yeni Octavia için de geçerli.

2021 Yeni Skoda Octavia hibrit

Skoda’nın sponsor olma eğiliminde olduğu bisiklet takımları tarafından kullanılan ‘marjinal kazanımlar’ yaklaşımına benzer şekilde, Octavia birçok küçük taktikle gelişti. Bu küçük değişiklikler, tartışmasız bir şekilde onu şimdiye kadarki en iyi Octavia yapan bir tasarımla birlikte, çok güçlü bir paket haline getirdi.

Etiketler :

,