Yıllardır hafif ticari segmentinin lideri konumunda yer alan Caddy, sonunda yenilendi. 2021 Yeni VW Caddy incelemesine hoş geldiniz? Yeni Caddy neler değişti?

2021 Yeni VW Caddy Neler Değişti?

Yeni Caddy, ülkemizde satışa sunuldu. 2.0 dizel motor ile satılan hafif ticari, manuel veya 7 ileri otomatik (DSG) şanzıman ile alınabiliyor.

Yeni VW Caddy, güvenliğe verdiği önem ile ön plana çıkıyor. Ön, yan ve perde hava yastıklarının dışında, kaza esnasında iki ön yolcunun birbirlerine çarpmasını önleyen orta hava yastığı da standart olarak geliyor. 

Ayrıca şerit takip sistemi, elektrikli çocuk kilidi ve çarpışma önleyici fren sistemi tüm donanım paketlerinde sunuluyor.

Yeni Caddy, binek otomobiller gibi güncel MQB platformunda yükseliyor.

2021 Yeni VW Caddy yan tasarım

Yeni nesil ile birlikte torsiyon çubuklu süspansiyon sistemine sahip olacak. Önceki neslinde sabit arka aksa sahip olduğu için konfor bakımından iyileştiğini söyleyebiliriz.

Yeni Caddy boyutları ise ; Boyu 10 cm artış göstererek 4,50 metreye çıkarken, aks mesafesi de 7 cm’lik artışla 2,76 metreye uzamış. VW markasının aktardığına göre Caddy’nin bagaj alanı Euro palet yüklemeye uygun hale gelmiş.

Dış tasarıma baktığımızda, halen tipik olarak kamyonet benzeri bir gövdeye sahip ancak stil detayları, göze daha pürüzsüz geliyor. İnce farlar Golf 8 benzeri bir tasarıma sahipken, minimalist tasarım nispeten akıllı görünüyor.

2021 Yeni VW Caddy fotoğrafları

Arka tarafta, aerodinamik verimliliği iyileştirme çabası, tavan çizgisinin hafifçe aşağıya doğru daralan Kamm tarzı dik bir arka uç olduğu anlamına gelirken, bagaj kapağına yerleştirilmiş model rozeti diğer modellerden alınan bir başka tasarım oyunu diyebiliriz.

2021 Yeni VW Caddy arka tasarım

İç mekan tasarımına göz attığımızda, gösterge paneli yüksekte konumlandırılmış. Kokpitte oldukça fazla miktarda gri plastik var ancak VW, Golf Mk8’in en son teknolojisini burada birleştirdi.

2021 Yeni VW Caddy iç mekanı

Golf’ün dokunmaya duyarlı ışık kontrol paneli, ve bilgi-eğlence ekranının tamamı mevcut. Üst donanım paketlerinde 10 inç dokunmatik ekran ve VW’nin dijital kadranları da var. Caddy ayrıca dokunmatik ekranın altındaki bir oyuğa monte edilen kayan sıcaklık kontrollerine de sahiptir, bunu da yakın zamanda makyajlanan Passat modelinden tanıyoruz.

2021 Yeni VW Caddy koltukları

2021 yeni VW Caddy, PSA grubunun hafif ticarileri Citroen Berlingo, Peugeot Rifter ve Opel Combo, Fiat markasının yeni Doblo’su ve aynı altyapıda yükseldiği Ford Connect ile yarışacak. Hafif ticaride işler kızışmaya devam ediyor.

2021 Yeni VW Caddy cam tavan

Otomobil incelemeleri sayfasından diğer modellere göz atabilirsiniz.

Etiketler :

,