2021 yeni VW Tiguan incelemesine hoş geldiniz. Orta ölçekli aile C SUV pazarı çok büyük, ancak Volkswagen Tiguan’ın öne çıkmayı başardığı bir pazar.

2021 Yeni VW Tiguan Neler Değişti?

Rakiplerinin çoğundan daha atletik bir yol tutuşu sunar ve kabini, yeni nesil yüksek teknolojili ekipmanlara sahip.

2021 Yeni VW Tiguan arka tasarım

Volkswagen, yeniden tasarlanmış Atlas ve yeni Atlas Cross Sport orta boy SUV’larla birlikte ürün yelpazesine yardımcı olmak için kompakt SUV’sine 2021 yılında makyajlayarak şık bir tasarım yaptı. Makyajlı Tiguan, yeni LED farlar, revize edilmiş ızgara ve tamponlar, yeni jant tasarımları, Tiguan’a daha modern bir görünüm kazandırıyor.

2021 Yeni VW Tiguan led far grubu

Tiguan’ın kabini de dokunmaya duyarlı kontrollere sahip yeni bir direksiyon simidi şeklinde güncellemeler alıyor. Isıtmalı koltuklar ve dijital bir gösterge ekranı artık serinin tamamında standart. Baz S hariç tüm modeller, yeni bir dokunmaya duyarlı klima kontrol paneli, uyarlanabilir hız sabitleyici, şerit tutma yardımı ve VW’nin Travel Assist adını verdiği yarı otonom sürüş moduna sahip. Tiguan’ın üçüncü koltuk sırası isteğe bağlı bir özellik olarak kalacak.

2021 Yeni VW Tiguan stop lambaları

2021 Yeni Volkswagen Tiguan Motor ve Paket Seçenekleri

2021 yeni VW Tiguan’ın kaputunun altında, 184 beygir güç üreten bir turboşarjlı dört silindir motor bulunuyor. Önden çekiş standarttır ancak Volkswagen’in 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemi isteğe bağlıdır. Bu yumuşak, istekli motora ve iyi koordine edilmiş bir otomatik şanzımana sahip sportif, sürmesi eğlenceli aile SUV. Rakiplerinin çoğu gibi hızlı olmaktan uzak, ancak bunu VW’nin saygın GTI hot hatchback’ini hatırlatan gergin bir sürüş, atletik yol tutuşu ve duyarlı direksiyon ile telafi ediyor.

2021 Yeni VW Tiguan yan tasarım

1.5 TSI ACT 150 HP ve 250 tork üreten versiyonu da bizim ülkeye gelen motor seçenekleri arasında.

Her iki motor seçeneği de sadece 7 ileri otomatik şanzıman (DSG) ile alınabilecek.

2021 Yeni VW Tiguan yan görünüm

Yeni Tiguan donanım seçenekleri ise:

  • Life
  • Elegance
  • R-Line

Yeni Tiguan Genişliği ve İç Mekanı

Tiguan’ın iç mekanı klasik bir Volkswagen, yani basit ve işlevsel ancak çok şık değil.

2021 Yeni VW Tiguan iç mekan

Yeni Tiguan artık daha fazla diz mesafesi sunuyor ve Tiguan, C SUV sınıfında yedi kişilik oturma alanı sunan (opsiyon olarak) tek araç.

Tiguan standart olarak kumaş koltuklar ve elektrikli ön koltuklar ile geliyor.

2021 Yeni VW Tiguan iç mekan tasarımı

Üst paketlerde ise, sürücü için tam güç ayarı, suni deri koltuklar ve panoramik bir açılır tavan geliyor.

Volkswagen’in bilgi-eğlence sistemi gayet güzel. Büyük bir cam ekrana entegre edilmiş dokunmatik düğmelere sahip. Sistem, Apple CarPlay ve Android Auto ile standart olarak geliyor.

Bu nedenle akıllı telefonlarının tanıdık arayüzünü Volkswagen’in sistemine tercih eden sürücüler çok şanslı. Wi-Fi ortak erişim noktası standart olarak sunuluyor. 480 watt’lık dokuz hoparlörlü Fender ses sistemi opsiyon olarak satın alınabiliyor.

Tüm modeller, çeşitli bilgileri görüntülemek için yeniden yapılandırılabilen 8,0 veya 10,3 inç dijital gösterge ekranıyla birlikte geliyor.

2021 Yeni VW Tiguan yeni iç konsol

Bu segmentteki en büyük rakiplerinden biri olan 2021 yeni Peugeot 3008 incelemesi.

Etiketler :

,