Şirketin makyajlı 2022 RDX’i tanıtmasıyla Acura’nın dönüşümü devam ediyor. 2022 makyajlı Acura RDX incelemesi.

2022 Makyajlı Acura RDX Genel Bakış

Yeniden tasarlanan MDX’ten ilham alan RDX, abisini yansıtan yeni bir ön tasarıma sahiptir. Model artık dikey hava girişlerine ve daha ince bir çerçeveyle revize edilmiş bir ızgaraya sahip olduğundan, değişiklikler hemen fark ediliyor.

2022 Makyajlı Acura RDX fotoğrafları

RDX, ufak dokunuşlar ile güncellenmiş arka tampona ve yeni bir dikdörtgen çift egzoz sistemine sahip. Diğer öne çıkan özellikler arasında, yeni bir karbon metalik renginin yanı sıra güncellenmiş 19 ve 20 inç alaşım jantlar yer alıyor.

İç mekandaki değişiklikler de ufak çaplı ancak kullanıcıları mutlu edecek gibi görünüyor. Alıcılar, yeni bir 7 inç dijital hız göstergesinin yanı sıra, kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay‘ sahip olacaklar.

2022 Makyajlı Acura RDX iç mekan

2022 makyajlı Acura RDX’de ayrıca, sürücülerin Alexa’dan müzik çalmasını, arama yapmasını, akıllı ev cihazlarını kontrol etmesini, park yeri bulmasını ve belirli bir konuma gitmesini istemesini sağlayan Amazon Alexa entegrasyonu da bulunuyor.

2022 Makyajlı Acura RDX iç tasarım

Saddle Brown iç mekana sahip RDX’ler, alüminyum bölgelere uygulanan yeni bronz kaplamaya sahiptir. Teknoloji Paketi ise, kablosuz akıllı telefon şarj cihazı ve 27 farklı renk kombinasyonuna sahip IconicDrive LED iç ambiyans aydınlatma sistemini içerecek şekilde güncellendi.

A-Spec paketinin popülaritesi göz önüne alındığında, kullanılabilirliği gelişmiş ve teknoloji varyantlarını içerecek şekilde genişletildi. Yeni düz tabanlı direksiyon simidi, kontrast dikişler ve artık Ultrasuede eklere sahip kapı panelleri gibi bir dizi güncelleme içeriyor. Müşteriler ayrıca yeni bir orkide deri iç mekan sipariş edebilirler.

2022 Makyajlı Acura RDX görselleri

Ekipman değişiklikleri küçük olsa da, mühendisler daha sessiz bir kabin yapmak için çok çaba gösterdiler. Bu sürecin bir parçası olarak crossover akustik cam, yeni ön çamurluk kaplamaları, yeni ses yalıtkanları ve ön panelde daha kalın bir ses yalıtım pedi ile donatıldı. Model ek olarak gelişmiş bir gürültü önleme sistemine ve revize edilmiş motor ayarına sahip, böylece soğuk rölanti devrini 1100 rpm‘den 950 rpm‘ye düşürmeyi başarmış.

2022 Makyajlı Acura RDX tasarımı

Kaputun altında, 272 hp (203 kW / 276 PS) ve 280 lb-ft (380 Nm) tork üreten tanıdık turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli motor yer alıyor. Tork vektör teknolojisine sahip isteğe bağlı süper yol tutuşlu Dört Tekerlekten Çekiş sistemiyle eşleştirilebilen on vitesli otomatik şanzımana bağlı.

2022 makyajlı Acura RDX, yeniden ayarlanmış bir süspansiyondan ve daha belirgin programlamaya sahip dört mod (Normal, Konfor, Spor ve Kar) ile yükseltilmiş bir Entegre Dinamik Sisteminden (Integrated Dynamics System) yararlanıyor. Acura ayrıca elektronik bir fren güçlendirici sayesinde fren pedalı hissinin iyileştirildiğini söylüyor.