2022 Makyajlı Ford Focus çok iddialı geliyor. 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman ve yarı hibrit motor seçenekleri ile sunulacak.

2022 Makyajlı Yeni Ford Focus

Ford, geçtiğimiz ay Fiesta’yı ufak bir makyaj operasyonundan geçirmişti. Şimdi ise sıra Focus’a geldi. Tüm donanım paketlerinde standart LED ön far takımına sahi olacak model, opsiyon listesini de bir hayli genişletti. Ekstra olarak piksel LED farlar olarak adlandırılan adaptif ve otomatik uzun far asistanlı Matrix far sistemi alınabilecek.

2022 Makyajlı Ford Focus görselleri

ST-Line dahil tüm donanım paketlerinde güncelleme alacak olan model, yüksek sürüşlü Active versiyonunu da tek başına bırakmayacak.

2022 Makyajlı Ford Focus fotoğrafları

Evet, Ford aynı Fiesta’da olduğu gibi Focus Active’i de makyaj operasyonundan geçirdi ve satışa sunacak.

Tabii ki ailenin hot hatchi Focus ST de ufak değişimler geçirmiş. Yeni alaşım jant tasarımına kavuşan ST versiyonu, Puma ST ve Fiesta ST’de de bulunan Mean Green isimli renk seçeneğine kavuştu. Hatchback ve station wagon gövde tipleri ile satılmaya devam edecek.

Modelin dizel versiyonları hakkında ise henüz bir açıklama gelmedi. Daha netleşmiş olmasa da modelin bu üniteye veda edebileceğini düşünüyoruz.

2022 Makyajlı Ford Focus station wagon

Her makyaj operasyonunda olduğu gibi değişimi iç mekanda daha fazla hissediyoruz. Makyaj operasyonu ile birlikte 2022 makyajlı Ford Focus, Mavi Oval’in SYNC 4 yazılımını kullanarak yeni nesle geçti.

2022 Makyajlı Ford Focus iç mekan

13.2 inç boyutuna büyüyen yeni multimedya ekranı, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunuyor. Bu yeni büyük ekran, Focus’un kabininde fiziksel kontrolcüleri de yok ederek tamamen dijital bir ön konsol yaratacak.

2022 Makyajlı Ford Focus station tasarım

Makyajlı Focus’un motor seçeneklerine geçecek olursak; 1.0 litrelik turbolu üç silindirli EcoBoost motorun 125 ve 155 bg güç üretebilen yarı hibrit versiyonları artık 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman ile gelecek. EcoBoost motorlar 48 voltluk güncel hafif hibrit teknolojisi sayesinde çok daha tasarruflu olacak.

2022 Makyajlı Ford Focus station

Ülkemizde de satılan 1.5 litrelik EcoBlue dizel seçeneği de yerini koruyan motor seçenekleri arasında. 95 ve 120 bg güç çıkışa sahip bu ünite, standart olarak 6 ileri vitesli manuel şanzıman ile gelecek. Dizel motorda 7 ileri DCT seçeneği yerine 8 ileri vitesli tam otomatik şanzıman olacak.

Focus ST’nin turbolu 2.3 litrelik benzinli ünitesinde aynı şekilde sunulacak. 280 bg güç üretebilecek bu versiyonun dizel kardeşi hakkında ise kesin bir açıklama bulunmuyor.