Güncellenen Mazda CX-5, üç yeni donanım seviyesi ve ek güvenlik özellikleri ile geliyor. 2022 Makyajlı Mazda CX-5 incelemesi.

2022 Makyajlı Mazda CX-5

Avrupa satışlarının yüzde 21’ini oluşturan CX-5, Mazda markasının en başarılı modellerinden biri olduğunu kanıtlıyor. 2022 model makyajlı Mazda CX-5, orta boy SUV rakiplerine kıyasla çekiciliğini artırmak için yükseltilmiş teknoloji, tasarım ve yeni donanımlar aldı. Yeni Mazda CX-5’in fiyatları, seri ve teknik özelliklerle ilgili tüm ayrıntılarla birlikte bu sonbaharda açıklanacak.

2022 Makyajlı Mazda CX-5 görselleri

Mazda, CX-5’e daha belirgin bir ızgara ve genel olarak makyajlı otomobile göre daha dinamik bir görünüme katkıda bulunan yeniden şekillendirilmiş ışık üniteleri verdi. Far ve stop lambaları gayet şık görünüyor.

Süspansiyon ve koltuklar, konfor seviyelerinin iyileştirilmesi göz önünde bulundurularak yükseltildi ve Mazda, makyaj öncesi modele kıyasla pürüzlü yüzeylerde bile yol gürültüsünün “büyük ölçüde azaldığını” iddia ediyor.

2022 Makyajlı Mazda CX-5 fotoğrafları

Firma, sürücüye yolculuklarına ve ruh hallerine en uygun olanı seçebilmeleri için bir dizi sürüş modu sunan Mi-Drive‘ı tanıttı. Ayrıca bazı versiyonlar Mi-Drive sistemine bir arazi modu ekleyen i-Activ dört tekerlekten çekiş (AWD) ile birlikte gelir.

2022 Mazda CX-5 modeli üç yeni özellik seçeneğiyle geliyor: Newground, Sport Black ve GT Sport. Giriş seviyesi Newground, süet iç mekan ve 17” veya 19” siyah alaşım seçeneklerinin yanı sıra ızgarada, iç hava çıkışlarında ve koltuk dikişlerinde yeşil vurgulara sahiptir.

2022 Makyajlı Mazda CX-5 koltuklar

Sport Black, tekerlek davlumbazları, kapı aynaları ve ön ızgara dahil olmak üzere dış kısımda parlak siyah detaylara sahiptir. İç kısımda koltuklar, direksiyon simidi, vites kolu ve kapı panellerinde kırmızı dikişlerle baştan sona kırmızı detaylar var.

2022 Makyajlı Mazda CX-5 iç mekan

GT Sport en üst düzey pakettir. 19 inç gümüş alaşımlara, ahşap iç tasarıma ve Nappa deriye sahiptir.

Eklenen pratik dokunuşlar da mevcut. Orta konsolda artık kablosuz telefon şarjı için bir alan var ve ters çevrilebilir bagaj tabanı, kolay yükleme için bagaj kapağı ile aynı seviyede kalıyor ancak Newground özelliği, bagaj tabanının kirlenmemesi için döşeme tahtasında suya dayanıklı bir tarafa sahip.

2022 Makyajlı Mazda CX-5 iç tasarım

Mazda’nın i-Activesense sistemi artık Seyir ve Trafik Desteği (CTS) ve adaptif LED Farlar gibi yeni güvenlik özelliklerini içeriyor. CTS, trafik sıkışıklığında sürücüye direksiyon, hızlanma ve frenlemede yardımcı olur.

Etiketler :

,