Yeni 2022 Volkswagen Taigo, T-Cross’un coupe’den esinlenen bir versiyonu ve 2022 yılında ülkemize gelecek.

Volkswagen, yeni coupe-crossover modelinin Taigo olarak adlandırılacağını doğruladı. Önümüzdeki sportif kompakt SUV VW’nin Güney Amerika pazarındaki Nivus SUV’unu temel alır. Bu yaz, 2021’in sonlarında başlayacak Avrupa satışları öncesinde görücüye çıkacak.

2022 Volkswagen Taigo fotoğrafları

Geçen bahar Brezilya’da Nivus olarak lanse edilen Volkswagen Taigo, aslında T-Cross‘tur, ancak ona biraz daha sportif bir profil veren daha akıcı arka tavan çizgisine sahiptir.

Yeni Taigo, VW Group’un kompakt otomobiller için kullandığı MQB A0 platformuna dayanıyor. VW grubunun modüler şasi mimarisinin en küçük versiyonu ve hem markanın T-Cross kompakt SUV hem de mevcut Polo süper minisini destekleyen aynı yapı.

Brezilya Nivus’tan bildiklerimiz, Taigo’yu 4,266 mm uzunluğunda T-Cross’tan biraz daha uzun yapıyor, ancak tavan çizgisi yaklaşık 10 mm daha alçaktır. 2022 Volkswagen Taigo, pazarın bu alanındaki satışların arttığı bir zamanda, Toyota C-HR gibileri için rakip olarak hizmet ederek, müşterilere VW’nin yelpazesinde daha yüksek, stil odaklı küçük bir SUV seçeneği sunacak.

2022 Volkswagen Nivus

VW, Taigo’nun TSI benzinli motorla piyasaya çıkacağını doğruladı. Güney Amerika’da Nivus tek motor seçeneği, 1.0 litrelik üç silindirli benzinle satılıyor ve bu muhtemelen Taigo serisinin de çekirdeğini oluşturacak.

2022 Volkswagen Nivus arka tasarım

Bununla birlikte, muhtemelen 1.0 TSI’nin 95 hp ve 110 hp Polo gibi güç seçenekleri ile gelecektir.

VW’nin ayrıca 1.5 litrelik dört silindirli bir ünite ile aracın daha güçlü sürümlerini sunması mümkün. Kısmen fiyatlandırmanın daha uygun maliyetli olmasına yardımcı olmak için hiç dizel veya hibrit bulunmayabilir.

2022 Volkswagen Nivus fotoğrafları

Volkswagen, Taigo’nun standart olarak LED farlara sahip olacağını, tamamen dijital bir kokpit, çok sayıda sürücü destek sistemi ve en yeni bağlantı teknolojisinin sunulacağını doğruladı.

VW’nin yeni otomobilin R-Line görünümleri sportif bir kaplamaya doğru sunulurken, Match, beats ve SEL modelleri potansiyel olarak sunulabilir.

2022 Volkswagen Taigo iç mekan görüntüleri

Bu görüntüler, R-Line paketin büyük bir hava girişine, parlak siyah süslemelere ve ayrıca büyük alaşım jantlara sahip kalın ön tamponunu göstermektedir.

2022 Volkswagen Nivus cam tavan

Otomobilin profili, Taigo’yu daha pragmatik T-Cross kardeşinden ayıran arkada eğimli bir tavan çizgisine sahipken, arkada belirgin bir spoyler, tam genişlikte bir LED ışık imzası ve bir çift egzoz görünümü tamamlıyor.

2022 Volkswagen Nivus ön tampon

2022 Volkswagen Taigo, T-Cross ve Polo’nun halihazırda üretildiği VW’nin İspanya’daki Pamplona fabrikasında üretilecek.

SUV sayfamızdan diğer modellere göz atabilirsiniz.

Etiketler :

, ,