2022 yeni Ford ranger, hala kamuflajlı kalmaya devam ediyor. Ford Ranger pick-up, dünyanın en zorlu arazisinde kendini kanıtladı.

Ford, yaklaşmakta olan dördüncü nesil Ranger’ın arazi kabiliyetini gösteren yeni bir teaser videosu yayınladı. Yeni pick-up’ın aynı platformu paylaşacak olan Volkswagen Amarok kardeşi ile birlikte 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

2022 Yeni Ford Ranger Arazi Şovu görüntüleri

Mevcut model, özellikle son beş yıldır en çok satan pick-up olduğu Birleşik Krallık’ta küresel satış başarısı elde etti. Ranger ayrıca 2019, 2020 ve 2021’de Auto Express yılın pick-up’ı ödülünü de aldı.

Ford’un prototipi hala ağır kamuflaj giyiyor, ancak tasarım konusunda selefinden çok uzaklaşmadığı ve mevcut modelin Avrupa pazarına uygun olan boyutlarını daha büyük ABD’nin kutulu ön ucu ve dik ızgarasıyla harmanladığı açık.

2022 Yeni Ford Ranger Arazi fotoğrafları

Videoya bakılırsa Ford, Ranger’ın arazi kabiliyetini geliştirerek mevcut modelin güçlü yanlarını daha da ilerletmeye çalışacak. Mevcut pikap zaten seçilebilir dört tekerlekten çekiş ve çamur, kar ve kum gibi farklı araziler için çeşitli sürüş modları ile birlikte geliyor.

Bu sistemlerin geliştirilmiş versiyonlarının yanı sıra, daha geniş bir arazi dışı ortam yelpazesine uyacak şekilde (yeni amortisörler ve yaylar gibi) süspansiyon ayarları bekleniyor.

Bir sonraki Ranger’ın en azından başlangıçta bir dizel motorla geleceği neredeyse kesin. Videodaki powersliding test arabasına, mevcut arazi aracının 2.0 litrelik EcoBlue dizel ünitesinin güncellenmiş bir versiyonuna ait olmasını beklediğimiz film müziği eşlik ediyor.

Bir sonraki Ranger’ın elektrikli versiyonunu alıp almayacağımıza dair henüz bir haber yok, ancak bu, arazi aracının ömrü boyunca mümkün olabilir. Ford, 2025 yılına kadar elektrifikasyona harcamak için şimdiden 22 milyar dolar (yaklaşık 16 milyar sterlin) ayırdı.

2022 Yeni Ford Ranger kamuflaj

Ford ayrıca, güçlü Transit minibüsünün elektrikli bir versiyonunu piyasaya sürerken, daha büyük F-150 pick-up kamyonunun EV versiyonunun gelecek yılın başlarında çıkması bekleniyor. Bu nedenle, Ranger’ın Ford’un genişleyen saf elektrikli ticari araç serisindeki kardeşlerine katılması mümkün.

Ticari ve binek araç segmentleri teknoloji ve donanım açısından daha da yakınlaştıkça Ford, daha yeni Kuga gibi binek araçlarından bazı yumuşak kaplamalar getirerek Ranger’ın kabinini de iyileştirebilir. Taşıtlar, SUV’nin şalterini, ön panel kaplamasını ve daha keskin sekiz inç dokunmatik bilgi-eğlence ekranını içerebilir.

2022 Yeni Ford Ranger fotoğrafları

Ayrıca bir sonraki Ranger’ın yeni bir Raptor rozetli performans versiyonunu göreceğiz. Casus fotoğrafçılar, geliştirme programıyla uğraşan yeni amiral gemisi modelini gördüler ve mevcut modelle aynı devrilme kasnağı, tıknaz tamponlar, geniş tekerlek davlumbazları ve yükseltilmiş sürüş yüksekliğini kaydettiler.