2022 yeni Kia Sportage, Kia’nın önce İngiltere’de satışa çıkacak pratik, aile odaklı SUV serisinin en yenisi. Yeni kasa ile göz alıcı bir tasarıma kavuşmuş.

  • Radikal yeni tasarım
  • Yüksek teknolojili iç mekan
  • Tamamen yeni bilgi-eğlence sistemi
  • Benzinli, dizel ve hibrit motor yelpazesi
2022 yeni kia sportage arka tasarım

2022 Yeni Kia Sportage Tasarımı

Eski Sportage bir kaplanın burnundan ilham alan ızgaraya sahipti. En azından Kia’ya göre… Yeni araba muhtemelen daha az vahşi bir hayvana benziyor, ancak yine de aile SUV’si için oldukça sportif. İlk fark edeceğiniz şey muhtemelen o sivri gündüz farları, ardından çok katlanmış kapılar ve krom süslemeli köşeli yan etekler.

2022 yeni kia sportage fotoğrafları

Yandan, Kia Sportage’ın en arkadaki sütunlarının bölümleri siyaha boyanmış ve tavanın otomobilin gövdesinin geri kalanının üzerinde “yüzüyor” gibi görünmesi için parlak gümüş süslemelerle donatılmıştır. Bu yüksek ihtimalle herkesi etkilemeyecek, ancak arabanın arkadan biraz daha hacimli görünmesine yardımcı oluyor.

2022 yeni kia sportage resimleri

Yeni Kia Sportage, eski otomobile benzer tam genişlikte fren lambaları alıyor, her bir kenarda Kia EV6 elektrikli otomobilden ilham alan birkaç aşağı düşmüş ayrıntı eklenmiş.

Yeni Kia Sportage İç Mekanı

Yeni Kia Sportage, eski otomobilden çok daha modern görünümlü bir iç mekana kavuşuyor. Bu otomobilin nispeten küçük dokunmatik ekranı yerine, yeni dijital sürücü ekranına bağlanan devasa bir merkezi ekrana sahip oluyorsunuz. Birçok Mercedes otomobilinde gördüğünüz çift ekranlı kurulumlara çok benzer.

2022 yeni kia sportage iç dizayn

Yeni Sportage’in iç mekanında çok az sayıda fiziksel düğme bulunuyor. Bu nedenle sürüş sırasında sistemin ayrıntılı menülerini kullanmak biraz zor olabilir. Dokunmatik severlerin hoşuna gidecektir.

2022 yeni kia sportage iç mekan

Kia, yeşil veya siyah kapitone koltuk döşemesi ve Kia’nın ‘siyah metal ahşap’ dediği şey dahil olmak üzere bazı özel iç döşeme seçeneklerine sahip bir Sportage X-Line sunacak. Muhtemelen bu, lüks hissi veren ahşap efektli bir metal döşeme…

Ön koltuklar, bagajınızı yerinde tutmanıza yardımcı olmak için yerleşik vestiyer ve çanta askılarıyla birlikte gelir ve Kia, yeni Sportage’ın kabini boyunca birkaç kullanışlı saklama gözüyle donatılmıştır. Yeni otomobilin ne kadar bagaj alanına sahip olduğu söylenmedi, ancak eski otomobilin 503 litrelik yükleme bölmesini iyileştirmesi bekleniyor.

Yeni Kia Sportage Motor Seçenekleri ve Sürüşü

Kia, yeni Sportage’ın motorları konusunda net bilgiler paylaşmıyor, ancak tahmin edeceğiniz üzere en son Hyundai Tucson ile aynı seçeneklerle gelecek (iki marka neredeyse tüm arabalarında çok sayıda parçayı paylaşıyor).

2022 yeni kia sportage tasarımı

Büyük ihtimalle 115hp dizel, 150hp benzinli ve 136hp ile 180hp arasında değişen üç hafif hibrit motor seçenekleri arasından seçim yapabileceksiniz. 1.6 litrelik benzinli ve dizel motorlar, hafif ve gerçek hibritler, önden çekiş ve 4 tekerlekten çekiş, manuel şanzıman ve DCT çift kavramalı şanzıman versiyonlarını göreceğiz.