Adı Alpha Ace ve adının tesadüf olmadığından oldukça eminiz. İşte karşınızda dünyanın en yeni retro elektrikli otomobili Alpha Ace.

Alpha Ace Retro Elektrikli Otomobili Geliştirildi

Alpha’yı hiç duydun mu? Biz de duymadık. Ancak aşağıda resmedilen en son lansmanı Alpha Ace’in, 2017’de kapsamlı bir modernizasyon almış otomobil olan Alfa Romeo GT Junior ile çarpıcı bir benzerlik taşıdığını inkar etmek mümkün değil.

Benzin ve hybrid… Hayır, bu araba sadece elektrikle çalışıyor. İç ve dış tasarıma kesinlikle aşık olduğumuz basit bir yaklaşıma sahip büyüleyici bir retro araç.

Aplha Ace arka tasarım

Porsche Taycan gibiler, modern otomobilden beklediğiniz tüm hız, lüks ve rahatlığı getirerek elektrikli mobiliteyi göz ardı etmeyi imkansız hale getirmeyi hedeflerken, Alpha Ace tamamen farklı bir yaklaşım benimsiyor. Blue Seraph adlı benzersiz gümüşle tamamlanmış, ilginç bir tasarım.

Alpha Ace Özellikleri ve Boyutu

Alpha Ace yan tasarım

Öncelikle çok küçük. Modern bir 911 neredeyse 178 inç uzunluğunda iken, Ace coupe sadece 165 inç uzunluğunda, 74 inç genişliğinde. Bu oranlar, arka koltukların yolcu taşımaktan uzak olduğu anlamına geliyor. Bu arabanın tarihsel İtalyan etkilerini inkar etmek mümkün olmasa da, sadece yeniden yapılandırılmış elektrikli otomobil veya elektrikli bir klasikten daha fazlası. Şirket, size ihtiyacınız olanı verirken sadeliğe odaklanarak bu otomobille farklı bir şey yapmak istiyor.

Alpha Ace fotoğrafları

Alpha Motor Corporation‘ın CEO’su Michael Smith;

Ace coupe, elektrikli bir aracın çok yönlülüğü, enerji verimliliği ve çevre dostu olması ile şık bir sürüş isteyen tüketiciler içindir

diyor.

Bu kompakt boyutlara rağmen, Ace 14 fit küp hacimli bir gövde sunuyor, ancak başka ne elde edersiniz? Kabin çok basit, ancak devasa bir dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence ekranı ve sadece iki düğmeli minimalist direksiyon simidi bulunuyor.

Alpha Ace iç mekan

Arkadan çekişli bir makine, bu yüzden kullanması eğlenceli olmalı ve 0-100 değeri 6 saniye.

Alpha Ace iç mekan tasarımı

Aynı zamanda 250 milin üzerinde bir menzile, LED farlara, birinci sınıf ses sistemine ve 16 ila 18 inç boyutunda çeşitli tekerlek seçeneklerine sahiptir. Alpha’nın As’ın diğer varyantlarını piyasaya sürmeyi planladığı önümüzdeki aylarda fiyatlandırma ve daha fazla ayrıntı bekleniyor.

Elektrikli otomobiller sayfamızdan diğer içeriklere ve haberlere göz atabilirsiniz.