Performans SUV kategorisinde boy gösteren Audi SQ5 yenilendi! Tasarım iyileştirmeleri, performans güncellemeleri ve yeni teknolojiler yer alıyor.

Yeni Audi SQ5 Neler Değişti?

SQ5, ince tasarım değişikliklerini, öndeki yeni dikey hava girişlerini, yeniden şekillendirilmiş ön ızgarayı ve yenilenmiş arka egzoz ucunu içeriyor.

SQ5 TDI, hafif hibrit 3.0 litrelik V6’sını koruyor, ancak motorun kendisinde ve enerji geri kazanım sisteminde yapılan revizyonların verimliliği ve performansı artırdığı iddia ediliyor.

Örneğin aracın alüminyum pistonları, yeni eklenen kademeli girintilerin yardımıyla ısı kaybını azalttığı ve yanmanın daha hızlı ve daha verimli olmasını sağladığı söylenen daha hafif, çelik parçalarla değiştirildi.

Audi SQ5 Ön Tasarım

Ek olarak, yakıt enjektörlerinin daha yüksek hassasiyetle çalıştığı ve ara soğutucu için kısaltılmış hava girişinin, turboşarjın daha hızlı güç oluşturmasına yardımcı olduğu söyleniyor.

48V hafif hibrit sisteme gelince, egzoz gazı akışı çok düşük olduğunda turboşarjı çalıştıran elektrikle çalışan kompresörde yapılan ince ayarlar, turbo performansının düşük hızlarda ve hızlanma sırasında daha belirgin olduğu anlamına geliyor.

Audi SQ5 Arka Tasarım

Audi, revize edilmiş motorun yeni Euro 6d ISC-FCM AP emisyon standardının sınırlarını önemli ölçüde aştığını ve egzoz sistemi için seçici katalitik azaltmanın getirilmesiyle NOx emisyonlarında “dramatik bir azalma” sağladığını belirtiyor. SQ5 TDI, WLTP döngüsünde 34.4mpg’ye ulaşabilir ve 216g/km CO2 yayar.

Daha önce olduğu gibi SQ5, standart otomobile kıyasla sürüş yüksekliğini 30 mm düşüren performans odaklı bir süspansiyon ayarıyla donatılmıştır ve mevcut altı sürüş modu sunar:

  • Auto
  • Comfort
  • Efficiency
  • Dynamic
  • Off-road
  • Individual.

İç mekanda, yeni MIB 3 bilgi-eğlence sistemini çalıştıran ve ayrıca direksiyon simidindeki sesli komutlar veya düğmeler kullanılarak kontrol edilebilen, Audi’nin en yeni nesil MMI 10.1 inç dokunmatik ekranı yer alıyor. Vorsprung kaplama, bir baş üstü ekranı, Bang & Olufsen ses sistemi, panoramik cam tavan ve elektrikli ayarlanabilir direksiyon simidi opsiyon olarak alınabiliyor.

Audi SQ5 İç Mekan

Diğer araçlara göz atmak isterseniz otomobil inceleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler :

,