Basit karton kutu, yılda milyonlarca dolar tasarruf sağlıyor. Özelleştirilebilir, güçlü ve yeniden kullanılabilir… Otomobil üreticilerinin dostu karton kutu.

Bazen küçük çözümler büyük bir fark yaratabilir. Bu, özellikle büyük nakliye ihtiyaçları olan şirketler için geçerlidir ve otomobil üreticileri kesinlikle bu tanıma uymaktadır. Bunu sizin için yaşatmak adına, Ford gibi yılda yaklaşık 2 milyon araç üreten bir otomobil üreticisini düşünün. Ortalama olarak, her araba 30.000 parçadan oluşur. Bir yerden bir yere giden çok fazla parça var ve onları göndermek çok paraya mal oluyor.

P2Packaging’in bu oldukça sıradan kutusunun devreye girdiği yer burasıdır. Diğer kutulara benziyor çünkü hemen hemen öyle. Buradaki fark, iç bölmenin özel boyutta olması, her kutuya kalıcı olarak takılması ve kutuların çeşitli özelleştirilebilir boyutlarda mevcut olmasıdır. Kutular ayrıca katlanabilir, yeniden kullanılabilir ve özel yapısı nedeniyle neredeyse hiç yer kaplamaz.

Detroit Free Press’e göre, P2Packaging’den gelen kutular, hemen hemen her büyük otomobil üreticisi tarafından, dünyanın her yerindeki fabrikalar ve yerler arasında parça taşımak için kullanılıyor. Rapor, bazı öğelerin deri veya kumaş süslemelerinin hassas doğası göz önüne alındığında anlamlı olan, kutulara özel bir araç iç bileşenleri olarak vurgulanıyor. Oluklu yapı koruma sağlar ve sabit ekler güç sağlar. Ayrıca, rapor durumları kutuları 10 defaya kadar yeniden kullanılabilir. Sadece onları katlayın ve yeni bir parça sevkiyatı için geri gönderin.

Bu, ortalama bir tüketicinin hafife aldığı bir şeydir ve küçük ölçekte herhangi bir finansal fayda sağlamaz. Ancak, her biri 30.000 parçadan oluşan yılda 2 milyon araba yaparsanız, bu 60 milyar parça demektir. Tüm parçalar gönderilmez ve bazıları geleneksel kutulara sığmaz. Ancak böyle bir kutuyu kullanmaktan milyonlarca dolar tasarruf ettiğini görmek için bir dahi olmaya gerek yok. Detroit Free Press, tasarruflarla ilgili herhangi bir spesifik tahmin sunmuyor, ancak makaledeki kaynaklar, bunu milyonlarca dolara olarak hesaplıyor.