VW, 2021 için Jetta meraklılarına özel konsept araç planlıyor. 2021 Blue Lagoon Jetta GLI konsepti ile tanışın.

Blue Lagoon Jetta GLI - arka tasarım

2021 Blue Lagoon Jetta GLI Konsepti – Meraklılara Özel

2004 Jetta GLI’ye bir övgü olarak inşa edilen yeni Blue Lagoon Jetta GLI konsepti, hayata manuel şanzımanlı normal bir 2021 Jetta GLI olarak başladı.

Blue Lagoon Jetta GLI  fotoğrafları

Orijinal Deep Black Pearl boya, vinil kaplama kullanılarak ikonik mavi gölgeye dönüştürüldü.

Sargıyı orijinal Blue Lagoon Metallic ile olabildiğince yakından eşleştirmek için, Orafol Midnight Blue Metallic’i bulmadan önce, 2004 Jetta GLI’den bir yakıt doldurma kapısı, birkaç mavi vinil kaplamaya karşı ölçüt olarak kullanıldı.

Blue Lagoon Jetta GLI yan tasarım

Kapılar açıkken bile renk değişiminin görünür kalması için, kapı pervazları ve yan gövde parçaları dahil olmak üzere tüm arabaya sargı uygulandı.

Blue Lagoon Jetta GLI ön tasarım

VW’nin özel ‘Meraklı Filosu’ ekibi dış yan etekler ve arka bagaj spoyleri için Air Design ile ve ön alt spoyler için Fifteen52 ile çalıştı. 235/35 Continental ExtremeContact Sport lastiklerle sarılmış 20 inç BBS CH-R jantlar AlphaParts’tan temin edildi. Araca daha sportif bir duruş ve daha iyi sürüş deneyimi sağlamak için H&R coilover süspansiyon sistemi de araca eklendi.

Blue Lagoon Jetta GLI BBS jantlar

Kabin benzer şekilde Recaro Ergomed ES ön deri koltuk ve Black Forest Industries‘den ağır bir golf topu vites topuzu ile güncellendi.

Blue Lagoon Jetta GLI recaro koltuklar

2004 yılında VW, ABD pazarına MK5 Jetta GLI‘yi tanıttı.

Blue Lagoon Jetta GLI vites topuzu

GLI’ler her zaman Golf GTI’nin sedan versiyonuydu ve Mk5 Jetta GLI, daha agresif bir gövde kiti, tekerlekler ve vücudu saran koltuklar içeren geleneği sürdürdü. Aracın lansman rengi “Blue Lagoon” dan başkası değildi, ancak kısa ömürlü oldu ve sonunda “Jazz Blue” adı verilen orta-koyu mavi tonla değiştirildi.

Blue Lagoon Jetta GLI iç mekan tasarımı konsept

Türünün tek örneği ‘konsept’ araç, 2021 Blue Lagoon Jetta GLI konsepti meraklılarına özel tasarlandı.

Etiketler :

,