BMW, yeni M3 ve M4’ün neden çok özel olduğunu açıkladi. Paylaştığı 2 video ile bu kadar özel olan şeyin altını çizen ve yeni modellere dikkat çeken Alman marka, kullanıcılarını heyecanlandırdı.

Yeni videolar, gelecek modellerle ilgili benzersiz bilgileri ortaya koyuyor.

BMW, hızlı yol arabaları söz konusu olduğunda şüphesiz en iyilerden biri. Yeni M3 ve M4‘ün üretime girdiği haberi, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarının koltuklarının kenarında oturmasına neden oldu. BMW’nin tartışmalı yeni tasarım diline rağmen, bu arabalar Avrupa’da satışa sunulduğunda müşterilerin showroom zeminlerine akın etmesini bekliyoruz.

BMW, Yeni M3 ve M4’ün Neden Çok Özel Olduğunu Açıkladı

İlk videoda, BMW mühendisleri M otomobillerini inceliyor. Performanslarını, ön tekerleklerini, frenlerini, şasi desteklerini, ağırlık tasarrufu önlemlerini ve toplam araç ağırlığını tartışıyor.

Yeni M3 ve M4’ün genel araç işlevinden sorumlu olan video sunucumuz Klaus’a göre, yeni temel M4, önceki nesil GTS‘den daha hızlı. Yeni otomobil, daha hafif tekerleklere, ön ve arka destekleri içeren bir takviye paketine sahip.

M3 ve M4 ayrıca bir karbon tavan, alüminyum kapılar ve kaput, 1,5 kg tasarruf sağlayan hafifleştirilmiş bir krank mili ve standart sete göre 10 kg tasarruf sağlayan M Carbon koltuklara sahiptir. Standart bir F82 M4 Competition 1.640 kg ağırlığındayken, mevcut tüm hafif seçeneklerle donatılmış yeni araba 1.674 kg olarak geliyor.

İkinci videoda, M3 ve M4’ün soğutma sisteminin tüm ayrıntılarını açıklıyor. Markus ilk olarak bize bu büyük böbrek ızgaralarının sadece gösteriş amaçlı olmadığını gösteriyor. Tüm yüzeyi soğutma amacıyla kullanılıyor. 1000 watt‘lık bir fan, işleri serin tutar ve yarış pistindeyken soğutma sistemini korumak için özel bir taş koruma takılmıştır. Otomobilkerde şanzıman yağı soğutucusu bulunabilir ve ön menzil radarı maalesef radyatörün soluna oturmak zorundadır. Fren kanalları radyatörün yanında yer alır ve motor yağı soğutucusu, ek soğutma performansı için negatif hava basıncı oluşturmak üzere bir alan içerir.

BMW Yeni M3'ün neden çok özel olduğunu açıkladı

BMW, yeni M3 ve M4’ün neden çok özel olduğunu açıkladığı videoda yapılan hiçbir şeyin rastgele olmadığını ve arkasındaki mühendisliği vurguladı.

Etiketler :