Citroen E-C4 2022 yılında Türkiye’ye geliyor. Citroen markasının merakla beklenen elektrikli otomobili otomobil severleri daha fazla bekletmeyecek.

Beklenen Citroen E-C4 2022 Yılında Türkiye’ye Geliyor

Citroen’in üzerinde çok durduğu C4’ün %100 elektrikli versiyonu 2022 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde olacak. Bu sayede hem Citroen’in elektrikli araba yelpazesi genişleyecek hem de ülkemizdeki elektrikli otomobil seçeneklerinin sayısı artmış olacak.

Avrupa’da pazarın iddialı araçlarından biri olan Citroen e-C4, oradaki pazar payının %8’ini alarak kompakt elektrikli hatchback sınıfının en çok satan üçüncü modeli olma başarısını yakaladı. Modern tasarımı ve kullanıcılara sunduğu konforuyla dikkat çeken e-C4, 136 bg güç üretebilen elektrikli motoruyla da yeterli performansı sunuyor.

ë-C4’ün batarya sistemi, araca 350 kilometrelik bir menzil vaat ediyor. Citroën markasına özgü Kademeli Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi® teknolojisinin standart olarak yer aldığı yeni ë-C4, Citroën Advanced Comfort® programı kapsamında da, kullanıcılar için sürüş konforunu maksimum seviyeye taşıdığını iddia ediyor.

Daha önce Nyland testi paylaşılmıştı. Nyland, ë-C4’ü zorlu 1000 kilometre testine sokarak, bir ilke imza atmıştı. Nyland’ın testleri tam 11 saat 15 dakika sürdü. Bu zaman zarfı içinde 8 kez şarj etme süresi de dahildi.

Citroen E-C4 2022 Yılında Türkiye'de

ë-C4, bu istatistikler ile kendisini Mercedes-Benz EQC‘ye oldukça yaklaştırıyor. Hızlı şarj süresi ile başarılı olan model, 350 kilometrelik kimilerine göre az menzilinin yarattığı dezavantajı bu hızlı şarj süresi ile tolere edebiliyor.