Kullanıcılardan gelen yoğun istek üzerinde Dacia Duster’ın ticari versiyonu ortaya çıktı. Şimdilik sadece İngiltere’ye özel.

Dacia Duster’ın Ticari Versiyonu Çıktı

Dacia Duster, ülkemizin en çok satan SUV’lerinden birisi konumunda. Aracın yerden yüksek yapısı, düşük yakıt tüketimi ve diğer rakiplerine oranla uygun fiyatı gibi pozitif özelliklerine ilave olarak, 445 litrelik bagaj hacmi de müşteriyi fazlası ile memnun ediyor.

Dacia Duster'ın Ticari Versiyonu Bagajı

Fakat İngiltere’de Dacia Duster’ın yükleme kapasitesini düşük bulan ve bu aracı ticari olarak kullanmak isteyen bireylerin varlığından ötürü araca özel bir sürüm getirilmiş. Zaten İngiltere’de Ford Fiesta da başta olmak üzere türlü otomobillerin ticari/van sürümlerini görüyoruz.

Dacia Duster'ın Ticari Versiyonu bagaj alanı

Bu aracın direkt olarak Duster Commercial olarak adlandırıldığı görülmekte. Commercial sözcüğünün Türkçede’ki anlamı ticari demek. “Peki bu ticari Duster’ın yükleme alanı ne kadar?” diye soracak olursanız, 445 litrelik standart bagaj hacminin 1.623 litreye yükseltildiğini söyleyebiliriz.

Dacia Duster'ın Ticari Versiyonu iç mekanı

Dacia, aracın ticari sürümü olsa dahi giriş paketinde USB/Bluetooth bağlantıları, hız sabitleyici ve direksiyondan ses sistemi kontrolleri gibi şeyleri standart donanım listesinde yer vermiş. Hatta otonom acil durum freni de standart donanımda sunuluyor.

Aracın ticari olması, camlarının ortadan kaldırılmasına yol açmamış, Dacia yalnızca kullanılmayan camları kara renkli olarak yerleştirmiş. Yani haricen bakıldığında çok fazla değişiklik görülmüyor. Aracın motor seçenekleri de standart yani binek sürümüyle aynı tutulmuş.

Etiketler :

,