İlginç ve devasa bir yer… Günde tam 4.000 (dört bin) otomobil temizleyen dünyanın en büyük oto yıkamacısı.

Dünyanın En Büyük Oto Yıkamacısı Nerede?

Dünyanın en büyük araba yıkama merkezi Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunuyor. Bu özel şehir Porsche ve Mercedes-Benz gibi otomobil devlerine ev sahipliği yaptığı için mantıklı.

Dünyanın en büyük oto yıkama merkezi

Bir operasyonun bu canavarlığı, gerçekten şaşırtıcı bazı rakamlar ortaya koyuyor: Her saat 300‘den fazla araba yıkanıyor, toplamda günde 4.000‘den fazla araba ve tüm operasyon 15.000 metrekare yer kaplıyor.

Dünyanın en büyük oto yıkamacısı fotoğrafları

“Mr Wash” basit bir araba yıkama dükkanından daha fazlasıdır. Yaşayan, nefes alan bir şehirdir. Kendini Stuttgart arabalarının tamponlarından, kaportalarından ve tekerleklerindeki kiri gidermeye adamıştır.

Mr Wash, her gün ortalama 1.000 iç mekanı süpüren 110 yıkayıcı kullanıyor ve tıpkı bir yüzyıl önce Henry Ford‘un yaptığı gibi, buradaki her şey sıkı bir şekilde yönetilen montaj hattında çalışıyor.

Her istasyon bir görevi yerine getirmek için yaklaşık 30 saniye görev alıyor. Hattın sonunda özel bir el cilası istasyonu bulunuyor. Bay Wash sadece arabaları temizlemekle kalmıyor, aynı zamanda yağ değişimi ve tam servisli bir benzin istasyonu sunuyor.

Dünyanın en büyük oto yıkamacısı benzin istasyonu

Dünyanın en büyük oto yıkamacısı ünvanını verdiği kaliteli hizmet ile taçlandırıyor.