Elektrikli araçlar, daha düşük fiyatlar, daha yüksek menzil ve daha kısa şarj süreleri ile gelişmeye devam ediyor. İşte yeni elektrikli araba şarj robotu.

VW Elektrikli Araba Şarj Robotu

Volkswagen Grubu, Electrify America şarj istasyonlarını genişleterek ve elektrik için daha kolay yöntemler sunarak bu alanda oldukça aktif olmuştur.

Şarj altyapısını iyileştirmek, alıcıları elektrikli araç satın almaya ikna etmek için çok önemli bir adımdır ve VW şimdi şarjı kolaylaştırmak için başka bir oyun yaptı. Volkswagen Group Components kısa süre önce, 2021’den itibaren park halindeyken elektrikli araçların şarjlarının doldurulmasına yardımcı olacak yeni bir mobil şarj robotunu duyurdu.

Volkswagen Şarj Robotu fotoğrafları

VW, bu robotların sürücüler park ettikten sonra otoparklarda konuşlandırılmasını öngörüyor. Bir bağlantı istasyonundan araca geçmek için tamamen bağımsız olarak çalışan cep telefonu uygulaması veya Arabadan X’e iletişim kullanacaklar. Volkswagen Group Components CEO’su Thomas Schmall;

Her yerde bulunan bir şarj altyapısı, elektrikli mobilitenin başarısında kilit bir faktördür ve öyle olmaya devam etmektedir. Şarj robotumuz birkaç yaklaşımdan sadece biridir, ancak şüphesiz en vizyoner olandır.

diye açıklıyor.

Birkaç video, robotun 2021 Volkswagen ID.4 elektrikli crossover’a eşdeğer hatchback olan ID.3‘ü şarj ettiğini gösteriyor. Robot, merkezi bir şarj istasyonundan arabaya mobil enerji depolama birimi getiriyor ve ardından araç tamamen şarj olduğunda birimi geri alıyor. Elektrikli araba şarj robotunda tüm süreç insan müdahalesi olmadan gerçekleşiyor.

Gelecek için verimli şarj altyapısı kurmak, tüm sektörü zorlayan merkezi bir görevdir, diyor Schmall ve ekliyor; Maliyetli bağımsız önlemlerden kaçınmaya yardımcı olacak çözümler geliştiriyoruz. Mobil şarj robotu ve esnek hızlı şarj istasyonumuz bu çözümlerden sadece ikisi. Gelişmelerimiz sadece müşterilerin ihtiyaçlarına ve elektrikli araçların teknik ön şartlarına odaklanmıyor. Ayrıca, park yapıları gibi potansiyel ortaklara sundukları ekonomik olasılıkları da değerlendiriyorlar.

Peki elektrikli mobil şarj istasyonu ne zaman aktif olacak?

Mobil şarj robotu zaten prototip durumuna ulaştı ve 2021‘de piyasaya sürülecek.

Etiketler :

,