Ford Mustang Mach-E Euro NCAP testini başarıyla geçti. Mustang Mach-E, Volkswagen ID.4’ü geçemedi ancak sonuç yine de başarılı.

Ford Mustang Mach-E, Euro NCAP güvenlik testinin yeni misafiriydi. Maksimum skora ulaşan ve 5 yıldız alan model, birçok kategoride yüksek skor almayı başardı.

Test sonuçlarını incelediğimizde, modelin Yetişkin Yolcu kategorisinde fazlasıyla başarılı olduğunu görüyoruz. Bunun yanında Çocuk Yolcu ve Güvenlik Yardımı kategorisinde sırasıyla %86 ve %82‘lik başarıya ulaştı. Zarar Görebilecek Yol Kullanıcıları kategorisinde sadece %69’a ulaşılabildi. Bu belirtilen sayıların Volkswagen ID.4’ten daha düşük olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Mustang Mach-E, Euro NCAP güvenlik testi dışında, Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) tarafından gerçekleştirilen güvenlik testlerinde “En İyi Güvenlik Seçimi” ödülünü kazanmıştı.

Ayrıca test ile ilgili şu açıklamalar yapıldı:

Ford’un yeni tamamen elektrikli crossover SUV’si Mustang Mach-E, adını paylaştığı 5 litre hacimli efsanevi modele neredeyse hiç benzemiyor. Mustang Mach- E, en son test seviyesine karşı beş yıldız derecesini sağlam bir şekilde aldı. Araç, bir orta hava yastığı, savunmasız yol kullanıcı koruması için açılabilir motor kaputu ve yüksek düzeyde sürücü desteği ve çarpışma önleme sunan bir dizi gelişmiş sürücü yardım özelliği ile donatılmıştır.

Detaylı Euro NCAP test sonuçları şu şekilde:

  • Yetişkin Yolcu – Yüzde 92
  • Çocuk Yolcu – Yüzde 86
  • Zarar Görebilecek Yol Kullanıcıları (Yayalar, sokak hayvanları ve bisikletliler) – Yüzde 69
  • Güvenlik Yardımcısı – Yüzde 82

Etiketler :