Halo Warthog Vs Twin-Turbo DeLorean garip bir drag yarışı izleyeceksiniz. Bu bir daha asla görmeyeceğiniz bir yarış olabilir.

Yeni başlayanlar için, araçlardan biri gerçek hayatta yok. Diğerine gelince, onu genellikle film arabalarının geçit töreninde veya şanslıysanız bir otomobil fuarında görürsünüz. Son derece ender olarak sokakta bir tane gördüğünüzde, ne kadar hızlı olduğuna şaşırırsınız.

Söz konusu araçlar Halo’dan klasik bir DeLorean ve Warthog. Geniş Halo video oyunu serisine aşina olmayanlar için Warthog, kurgusal bir askeri sınıf arazi saldırı makinesidir. Bu replika, Hoonigan tarafından mevcut bir kaya paletli şasinin oldukça değiştirilmiş bir versiyonu kullanılarak inşa edildi. Hemen hemen her şey, arkaya monte edilmiş kırmızı yakıt kutularına kadar özel olarak üretildi. Bu destansı bir yapı ve destansı bir performansa sahip olduğundan emin olmak için tekerleklere 1.000 beygir gücü (746 kilovat) gönderen çift turboşarjlı Ford V8 içeriyor. Bu bir çizgi roman filmi sahnesi değil.

Bu konuda, Warthog’un ünlü rekabeti de değil. DeLorean’ları bir ölçüde Geleceğe Dönüş elbisesinde görmeye alışkınız, ancak akı kapasitörünün arkasında genellikle 130 hp (97 kW) için iyi huylu bir Peugeot V6 var. Bu özel DeLorean canlandırıcı stok görünüyor, ancak motor kapağının altında, bir Porsche transaksına bağlı Kia Stinger’dan ödünç alınan çift turboşarjlı 3.3 litrelik bir V6 var. Bu tek başına harika bir yükseltme olurdu, ancak motor, tekerleklerde 487 hp (363 kW) yapmak için daha fazla masaj yapıyor. Videoya göre, dünyanın en hızlı DeLorean’ı.

Bu nedenle, 140 kmh’lik zaman yolculuğu eşiğini kolayca aşabilir, ancak buradaki daha büyük soru, Warthog’u geçip geçemeyeceğidir. Gerçekten de off-roader, çok dikkate değer bir istisna dışında, bu drag yarışının tüm avantajlarına sahiptir. DeLorean’ın gücünün iki katından fazlasına sahip, ancak 2,725’e karşı 6,500 poundda, aynı zamanda iki katı ağırlık da taşıyor. Ayrıca, bu lastikler kaldırımı kavramak için değil, kiri tırmalamak için yapılmıştır.

Bu yüzden ilk teke tek yarış kolaylıkla DeLorean’a gidiyor. Güç, kullanamazsanız hiçbir şeydir ve Warthog, gücünü ilk koşunun çoğunda arka lastikleri acımasızca dumanlamak için kullandı. Aynı zamanda, ikinci yarış için düzeltilen bir hareket olan iki tekerlekten çekişliydi. Warthog ayrıca ikinci tur için bir başlangıç ​​çizgisi avantajı elde etti ve bu değişikliklerle DeLorean’ı kolayca yendi.

Üçüncü yarışa gelince? Sadece şimdiye kadar gördüğümüz en yakın Hoonigan ırklarından biri olduğunu söyleyeceğiz. Ancak bunlar gibi iki ikonik makineyle, bu sefer kaybeden olmadığını söylemek daha doğru olur. İyi seyirler.