Honda Civic Type R için yeni render geldi. Bu render ile birlikte tüm kamuflajını kaybetti. Yeni Type R merakla bekleniyor.

Hot hatch denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri tartışmasız Civic Type R. Marka ve modele olan ilgiyi oldukça iyi bilen Honda, tüm kullanıcıları heyecanlandırmak için parça parça Type R bilgileri paylaşmaya devam ediyor. Daha önce ilk kamujlaflı görüntüleri yayınlanan model, bir kez de casus kameralara yakalandı. Bu fotoğraflardan yola çıkan render sanatçıları, modelin kamuflajlarını dijital ortamda çıkartmaya karar verdi ve bunu paylaştı.

Yeni Type R’ın çok daha keskin hatlara sahip olduğu görülebilen bu tasarım, Civic Type R’ın daha geniş kitlelere hitap etmesine olanak sağlayacaktır. Arka kısımdaki dev kanat tasarımı dudakları uçuklatmaya yeterken, artık bir norm haline gelen ortadan çıkışlı egzoz sistemi de motorun gürüldemesine olanak sağlayacak. Model genel tasarımı ile agresif yapısını koruyacak gibi görünüyor.

Honda Civic Type R Render

Uzun süredir Honda’nın Civic Type R denkleminde değişikliğe gideceği konuşuluyordu. Fakat bir süredir kulağımıza, modelin geleneksel formülüne sadık kalacağı bilgisi geliyor. Yani model önden çekiş sistemi ve 2.0 litrelik turbo benzinli motorunu kullanmaya devam edecek.

Honda’nın bu motorun güç çıkışını artırmasını bekliyoruz. Yani 310 bg güç ve 400 Nm tork çıkışından daha yüksek rakamlar beklemek mantıklı olacaktır. İddialara göre Civic Type R, markanın Avrupa’da satacağı son tamamen içten yanmalı motor seçeneğine sahip model olacak.

2022 yılında tanıtılmasını beklediğimiz Civic Type R, aynı sene içerisinde satışa sunulmuş olacak.

Etiketler :