Honda’nın 5 farklı elektrikli konsept aracı. Honda e:N konseptleri ilk önce Çin yollarında turlayacak. Honda ve elektriğin geleceği.

Japon marka, Clarity ve E isimli modelleri ile elektrikli otomobil segmentine adım adım girmeyi planlıyor. Honda, elektrikli geleceği kucaklayacağını açıkca paylaşmış oldu. Yeni e:N adı verilen konsept serisinin tanıtan Japon üretici, bu beş konseptin tamamını üretime geçirmeyi planlıyor. Bu yeni modellere kavuşacak ilk ülke ise Çin olacak.

e:N serisi modellerin ilk çıkacak versiyonları e:NS1 ve e:NP1 olacak. 2022 senesinin bahar aylarında Çin pazarına giriş yapmış olacak olan modeller, Dongfeng Honda ve GAC Honda ortaklıkları ile birlikte üretilecek.

Honda Elektrikli Konsept Aracı e NS1

Her iki araç tipi de crossover gövde tipini kullanacak olsa da, farklı tasarımlara sahipler. e:NS1, bu fotoğraflarda parlak sarı rengi ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Ön kısmı çok keskin hatlara sahip olan model, elektrikli otomobillerden beklediğimiz o dairesel yapıya sahip değil. Honda bu segmentte de var olan tasarım dilini koruyacak gibi görünüyor.

e:NP1 modeli ise çok daha geleneksel bir crossover tasarımına sahip. Hatta aracın Honda SUV E:Prototype’a olan benzerliği herkesin dikkatini çekti. Kaslı kaputu ve far takımları ile keskin ve agresif bir ön yüze sahip olan model, ışıklandırılmış logosu ile de daha şık durmayı başarmış.

Honda Elektrikli Konsept Aracı eN Coupe Concept

Marka, önümüzdeki beş yıl içerisinde geri kalan tüm e:N modellerini üretmeyi hedefliyor. Resimlerde gördüğümüz modeller sırasıyla e:N Coupe Concept, e:N SUV Concept ve e:N GT Concept olarak isimlendirilmiş. Honda, gelecekte e:N ürün ailesini tam 10 modele kadar genişletmek ve bu sektörde var olmak istiyor.

Honda’nın EV gelecek stratejisi Çin üzerine kurulu olacak. 2030 yılından itibaren tamamen elektrikli ve hibrit modellere geçecek olan marka, 2040 yılında tamamen elektrikliye geçmeyi hedefliyor.