Honda’nın yeni asistanı: Sensing 360. Honda, “Sensing 360” isimli güvenlik asistanını tanıttı. Honda ve güveliğin geleceği.

Otonom sistemler ve gelişen teknolojiler vasıtasıyla geleceğimizdeki araçlar çok daha güvenli hale gelecek. Özellikle güvenlik konusunda çok hassas olduğunu bildiğimiz markalardan biri kesinlikle Honda, Sensing 360 ismini verdiği yeni güvenlik sistemini resmen tanıttı.

Sensing 360 adını Japon üreticinin “360 derece” gördüğünü ifade eden yeni sensörlerinden alıyor. Buna Honda’nın Sensing teknolojisi ile gelen kameraları da dahil olduğunda, aracın her yönünden gelecek tehlikelere karşı bir adım öne geçmiş ve güvenliği sağlamış oluyorsunuz.

Japon marka, bu sistem sayesinde otomatik fren sisteminin çok daha etkili çalışabileceğini öne sürüyor. Sürücü, görüş açısının bulunmadığı kör noktalarda bulunan sensörler sayesinde bir kazaya sebebiyet vermeden aracı durdurulabilecek.

Yukarıda belirttiğimiz gibi bu sensörler ile birlikte araç içerisindeki tüm güvenlik sistemlerinin gücü daha da artmış oluyor. Ön Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, özellikle düşük süratlerde çok daha iyi çalışacak. Aynı şekilde Şerit Takip Sistemi de şerit değiştirme esnasında kalan kör noktalardaki görüşü daha fazla artırmış olacak. Kısacası Honda’nın da belirttiği gibi araçlarınız 360 dereceyi çok daha iyi görecek.

Honda’nın Sensing 360 adlı yeni teknolojisi 2022 yılında öncelikle Çin pazarında hali hazırda kullanılabilir olacak. Honda, bu teknolojiyi 2030 yılından itibaren tüm modellerinde standart olarak sunmak istediğini de açıkladı.

Etiketler :