Indi ilk EV Modeli Indi One‘ı duyurdu. Indi One, 442 km menzile sahip olacak ve benzersiz özelliklerle birlikte satışa sunulacak.

Indi EV, 2017 yılında kurulan bir start-up’tır. Firma, ilk modeli olan Indi One için 2022 yılının başlarında ön sipariş almaya başlayacak. Araba aslında oldukça ilginç, çünkü batarya kapasitesi veya menzil değerleriyle ilgili tüm paylaşılan rakamların yanı sıra, One’ın diğer üreticilerin araçlarında dahil etmediği birkaç benzersiz özelliği mevcut.

Hadi Indi One modelinden biraz bahsedelim. 442 km menzile sahip araç, 95 kWh’lik batarya paketi ile gelecek. Ne kadar güç üretebildiği henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak aracın 0’dan 100 km/sa sürate 5.5 saniyede çıktığı paylaşıldı. 5 saniyelik 0-100 değeri oldukça iyi duruyor.

Aracın tahmini satış fiyatı 45.000 Dolar olarak tahmin ediliyor. Bu da Tesla Model 3’ün fiyatına eşit olduğu anlamına gelir. Bunun yanında üretici, lansman versiyonunun 22 inç jantlar ve diğer ekstralar içereceğini de paylaştı.

Indi EV Tasarım Bölümü Başkanı Andre Hudson, aracın arkasındaki düşünceyi ve neden şu anda piyasada olan araçlardan farklı olduğuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı:

Indi EV olarak, tüketicilerin bilgisayarlarını ve telefonlarını kullandıktan sonra araçlarına binmeye çalışırken yazılım kopukluğu yaşadığını fark ettik. Elektrikli araç platformunun etkinleştirdiği bu boşluğu doldurma ve aracınızın INDI ONE ile yapabileceklerinizi yükseltme fırsatını gördük. Otomobilleri sadece bir ulaşım aracı olarak değil, sen yaparsın zihniyetini güçlendiren bir cihaz olarak görüyoruz. Akıllı tasarım, yapay zeka ve benzersiz kişiselleştirme özellikleriyle aracınızın hayatınızı nasıl destekleyebileceğinin farkına varmanızı sağlıyoruz.

Üreticinin otomobilde “benzersiz” olarak tanımladığı özelliklerinden bir tanesi, VIC (Araç Entegre Bilgisayarı) adlı bilgisayardır. Amerika kökenli üretici, bilgisayarın aslında sadece oyun oynama aracı değil, aynı zamanda bir dizi dış ve iç kamera sayesinde seyahatlerinizden görüntüleri yakalayabilen ve hatta otomatik olarak canlı yayın yapan bir ‘süper bilgisayar‘ olduğunu söyledi.

Indi One ayrıca, Indi’nin Life Assistant olarak isimlendirdiği, sanal bir asistana ve direksiyon simidine uyarılar gönderen Halo ADAS adlı bir güvenlik paketine ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Aynı zamanda Indi One, 14 – 15 Ekim tarihlerinde şirketin Beverly Hills showroomunda herkese tanıtılacak.