Jeep Renegade tekrar mı makyajlanıyor, Prototiplerden çok net olmasa da ilk casus fotoğraflar geldi. Jeep Renegade kısa süre içerisinde yine makyajlanabilir.

Jeep Renegade Makyaj Yolda

Brezilya’da 2015 yılında çıkan Jeep Renegade, 2018 de ufak bir makyajlanmıştı. Yeni nesline kavuşmasını beklediğimiz bu model, ikinci kez makyajlanacak gibi duruyor.

Jeep Renegade Makyaj Tarihi

Oldukça yoğun kamuflajlı prototipi yakından incelediğimizde ön ve arka tamponda olan değişimler direkt dikkatimizi çekiyor. Modelin ızgarasında da küçük değişiklikler bulunuyor. Jantlar ve far takımları tasarımı değişmiş görünüyor.

İç mekân tasarımında pek çok kritik yenilik olduğunu düşünüyoruz. Compass ve Commander modellerinde olan bilgi eğlence sistemi gibi tablet biçimli bir tasarım olacaktır. Dijital gösterge paneli ve hava kanalları da değişime uğrayabilir. Makyaj sonrası Renegade’in aynı yeni Compass’takine benzeyen bir direksiyon tasarımı olabilir.

Jeep Renegade yine mi makyajlanıyor?

En büyük değişiklikse kaputun alt kısmında yer alabilir. Stellantis’in, Commander ve Compass’a yerleştirdiği 1.3 litrelik Turboflex motoru listeye ekleniyor. T270 kod adlı ünite 185 bg güç üretmekte. Araç bu motoru altı ileri vitesli manuel şanzımanla eşleştirecek.

Bu makyajlı versiyonu 2022 yılında bekliyoruz. Sahip olacağı yeni motor ile 1.8 litrelik atmosferik üniteye veda ederek, dizel bölümünde 2.0 litrelik turbodizel motorunu kullanmaya devam edecek.

Etiketler :