Lamborghini’den çip krizinde satış rekoru. Tüm markalar çip krizi problemi ile mücadele etmeye çalışırken, Lamborghini satış rekoru kırmış.

Otomotiv dünyası, çip krizinden en çok etkilenen sektörler arasında başı çekiyor. Hatta örnek vermek gerekirse, birçok otomobil firması bu yıl içerisinde bazı fabrikalarında uzun süreli duruşlar gerçekleştirmek zorunda kaldı.

Bu haberimizin konusu ise Lamborghini. Volkswagen Grubu’nun bünyesinde yer alan bu İtalyan süper otomobil üreticisi ünlü marka, 2021’in Ocak ayından Eylül ayının sonuna kadar yeni bir satış rekoru kırdı. Evet, çip krizine rağmen satışları artırdı!

Lamborghini, geçtiğimiz 9 aylık süreçte 6.902 adet satış yaparak, geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre %23’lük bir artış kaydetmiş oldu.

Ayrıca Lamborghini Urus modelinin markanın en çok satan modeli olduğunu da eklememiz gerek. Bu model, 2021’in ilk 9 ayında 4.085 adet satarak firmanın satışlarının büyük bir bölümünü oluşturmuş. İkinci sırada ise aynı süreçte 2.136 adet satan Huracan modeli yer almış. Aventador ise sadece 681 adet satabilmiş. Aventador’un uzun süredir piyasada olan ve satışlarında düşüş görülen bir model olması ise yakında değişmesi gerektiğini gösteriyor diyebiliriz.

Etiketler :