Makyajlanan Mk6 Volkswagen Polo tanıtıldı. Yeni 2021 makyajlı Volkswagen Polo incelemesi. Yeni Polo hakkında tüm detaylar!

2021 Makyajlı Volkswagen Polo

2021’in üçüncü çeyreğinde satışa çıkacak altıncı nesil süper mini hatchback aracın güncellenmiş bir versiyonu olan yeni Volkswagen Polo.

2021 yeni makyajlı Volkswagen Polo fotoğrafları

Yüz gerdirmeler söz konusu olduğunda, bazı önemli teknolojik tanıtımlarla birlikte otomobilin dış tasarımında yapılan büyük ölçekli değişikliklerle önemli bir yenilenme oldu. Volkswagen, otomobilin trim yapısını yeniden ayarlayacak ve şirket, güncellenmiş bir GTI hot hatch versiyonunun 2022’de geleceğini de doğruladı.

Makyajlı Volkswagen Polo’nun ön tasarımı, yeni görünümlü farlardan (yeni IQ Light matrix LED teknolojisi) merkezi olarak yerleştirilmiş VW’ye uzanan yeni LED aydınlatma çubuğunu içeren ön tampon ve far düzenlemesi ile makyajlandı. Bu far teknolojisi ve yeni logo rozetine kadar uzanan LED aydınlatmayı Golf 8 abisinden yakından tanıyoruz.

makyajlı Volkswagen Polo ön tasarım

Arka tarafa geçtiğimizde, yeni logo ve bagaj kapağı göze çarpıyor. Polo adı VW rozetinin altına taşınmış. LED arka stop lambaları da Golf 8’den ilham alarak tasarlandığı aşikâr.

makyajlı Volkswagen Polo arka tampon

Bu yeni arka lambaların isteğe bağlı versiyonları dinamik göstergelerle birlikte geliyor. Volkswagen Grubu’nun daha pahalı otomobillerinde şimdiye kadar sunulan “silme” efekti aydınlatması.

makyajlı Volkswagen Polo arka tasarım

Makyajlı Volkswagen Polo R-Line versiyonu, serinin bir parçası olarak devam ediyor. Burada yeni IQ Light farlar geliyor. Daha sportif görünümlü bir gövde kitinin yanı sıra standart olarak matrix LED farlar. Ön tampon kısmen Golf R’den esinlenildi ve ayrıca yeni parlak siyah arka difüzöre entegre edilmiş krom efektli sahte egzoz çıkışlarına sahip yeni arka tampona sahip. 16 inç jantlar ise standart olarak geliyor.

makyajlı Volkswagen Polo iq light farlar

Yeni Polo’nun iç mekanında artık her paket, Digital Cockpit Pro 8 veya 10.25 inç ölçülerinde standart olarak dijital gösterge paneli ile gelecek.

makyajlı Volkswagen Polo iç mekan

Ayrıca ısıtma ve havalandırma kontrollerinde de önemli bir güncelleme var. Daha önce oraya yerleştirilen düğmeler ve dokunmaya duyarlı bir panel ile değiştirildi, böylece kullanıcılar sıcaklığı ayarlamak için sadece dokunarak kaydıracak. Ancak bu yalnızca otomatik klima kontrollü modellerde bulunuyor. Gösterge panelinin alt kısmında ısıtıcı kontrollerinin yanında iki USB-C bağlantı noktası bulunurken, isteğe bağlı olarak kablosuz akıllı telefon şarj yuvası alınabiliyor.

makyajlı Volkswagen Polo vites ve klima

Makyajlı Volkswagen Polo bilgi-eğlence sistemine gelince, Polo Life olacak giriş seviyesi modelde 6.5 inçlik bir ekran standartken, daha büyük 8.0 inçlik dokunmatik ekran sistemi isteğe bağlı olarak kalacak. Polo, ilk kez 9.2 inçlik bir ekranla satışa sunulacak. 8.0 inç ve 9.2 inç ekranlar Volkswagen’in We Connect bağlantısı (gerçek zamanlı trafik bilgisi ve canlı müzik akışı için) ile birlikte gelirken, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto da sisteme dahil.

makyajlı Volkswagen Polo iç tasarım

Yeni 2021 makyajlı Volkswagen Polo, Yarı otonom sürüş yardımı, en son Golf ve Passat’ta bulunan Seyahat Asistanı işlevinin benimsenmesiyle ilk kez Polo’ya geliyor. IQ Drive Travel Assist adıyla bilindiği gibi, Polo’nun hızlanma, frenleme ve direksiyonunu, otomatik modellerde hareketsiz halden ve manuel araçlarda 30 kmh yuvarlanmadan aracın en yüksek hızına kadar devralabilir. Şerit tutma yardımı ve yeni öngörülü uyarlanabilir hız sabitleyici ekstra olarak alınabiliyor. Ancak sürücünün ellerini her zaman direksiyonda tutması gerekiyor.

makyajlı Volkswagen Polo jantlar

Sırada iki turboşarjlı TSI seçeneği, ilk gelişen 95 hp ve beş ileri manuel şanzımanla eşleştirildi. Bununla birlikte, yedi vitesli DSG şanzıman ile satılacak. 1.0 litrelik TSI ünitesinin 110 hp versiyonu, standart olarak DSG şanzıman ile gelecek.

Donanım isimleri tam olarak açıklanmadı, ancak yenilenen ürün yelpazesi en son Golf modelini yansıtacak. Polo, Style ve R-Line modelleri ile adlandırılacak.

Daha sportif ve güçlü bir versiyon isteyen alıcılar için, 2022’den itibaren GTI geri dönecek ve 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli motor ile gelecek.

Makyajlı Polo fiyatı satışa sunulmadığından henüz fiyatı açıklanmadı. Yeni Polo ne zaman gelecek diye merak edenler, belli aralıklarla sayfamızı kontrol ederek geliş tarihini öğrenebilirler.