Mazda 2, süpermini sınıfına keskin görünüm, makul maliyetler ve eğlenceli bir sürüş getiriyor. Mazda 2 incelemesi.

Mazda 2 İncelemesi

İyi görünüm, pratiklik ve çekici sürüş özellikleri, en yeni Mazda 2’nin süpermini sınıfında ciddi bir rakip olduğu anlamına gelir. Diğer markalar, küçük kapasiteli motorlar ve turboşarj yoluyla verimlilik ararken, Mazda, güçlü performans ve uygun ekonomi sağlayan daha büyük, doğal emişli motorlara bağlı kalıyor.

Mazda 2 görselleri

Mazda 2’nin geniş, iyi tasarlanmış iç mekanı çoğunlukla kaliteli bir his veriyor ve otomobil de hem uygun fiyatlı hem de güvenli. Mazda 2, düşük maliyetleri ve kullanılmış versiyonlara yönelik güçlü talep ile, artık değerlerin oldukça sağlıklı kalması gerektiği anlamına geliyor.

Mazda 2 fotoğrafları

Mazda 2, firmanın en küçük arabasıdır. Ancak şirketin tarihinde çok sayıda küçük Mazda vardır. İlk otomobillerinden biri, 360cc benzinli motoru olan küçük bir otomobil olan Carol‘dı. O zamandan beri Mazda, 121‘i ve Demio‘yu sundu.

Mazda 2 arka tasarım

Süpermininizden farklı bir şey istiyorsanız, Mazda 2 sizin için üretilmiş olabilir. Mevcut otomobil, 2014’te tanıtılan Mk4’tür. Zorlu süpermini sınıfında satış yapmak için can atarken, eğlenceli yol tutuşu ve makul ekonomiye sahip sportif küçük bir otomobil arayan alıcılar için pek çok çekiciliği vardır.

Mazda 2 yan tasarım

Keskin şekli kompakt ve çekiciyken, büyük ızgara, ayırt edici kartal gözü farlar ve daha yüksek özellikli otomobillerdeki LED farlar, görünümüne katkıda bulunuyor. Mazda 2 sadece beş kapılı bir süpermini olarak geliyor. Başka bir gövde stilinde küçük bir Mazda istiyorsanız, diğer seçenekleriniz Mazda CX-3 küçük crossover veya sportif iki koltuklu MX-5 roadster.

Mazda 2 iç mekan

Mazda 2’de seçebileceğiniz üç benzinli motor var. Aynı 1.5 Skyactiv-G motorunun temelinde yükseliyorlar ve sırasıyla 75 hp, 90 hp veya 115 hp ile 75 PS, 90 PS veya 115 PS güç üretiyorlar. Altı ileri manuele sahip 115 PS ünitesi hariç, tüm motorlar beş ileri manuel ile birlikte gelir.

Mazda 2 arka tasarım

2017’de hafif bir makyaj yapıldı ve Mazda 2 serisi şu anda SE-L, Sport, GT Sport ve GT Sport Tech donanımlarını sunuyor.

Mazda 2 multimedya sistemi

Mazda 2’nin süpermini sınıfında pek çok rakibi var. Rakiplerinin başında Ford Fiesta, VW Polo ve Citroen C3 gibi yerleşik modeller geliyor.

Diğer rakipleri ise, Hyundai i20, Toyota Yaris ve Kia Rio mantıklı seçimler olurken, Nissan Micra karışıma biraz teknoloji ve korkak bir görünüm katıyor. Skoda Fabia, Honda Jazz ve Renault Clio pratik alternatifler iken, Peugeot 208 ve Opel Corsa karşısında duruyor.

Etiketler :