Mercedes-AMG, Forza Horizon 5 için eşsiz hypercar tasarladı. 1.021 beygirlik Mercedes-AMG One hypercar‘ı Forza Horizon 5’de kullanabilirsiniz.

Mercedes-AMG Forza Horizon 5

2022’ye ertelenen Gran Turismo 7 ile Forza Horizon 5, 2021’in en çok beklenen yarış oyunu. Meksika’da geçen Forza Horizon 5, açık dünya yarış serisinde şimdiye kadarki en iyi oyun olma yolunda ilerliyor. Yıldız arabalardan biri, Ford Bronco Badlands ile birlikte Formula 1’den ilham alan Mercedes-AMG One süper arabası oyunun kapağı olacak.

Mercedes-AMG One fotoğrafları

Mercedes-AMG, gerçek araba için mevcut olmayacak benzersiz kırmızı, beyaz, gri ve siyah görünüme sahip One’ın eşsiz bir “Forza Horizon Edition“ını oluşturmak için geliştirici Playground Games ile işbirliği yaptı. Mercedes-AMG One, Forza Horizon 5’de, seçilebilir “Track” ve “Road” sürüş modları ve çalışan aktif aerodinamiği ile ayrıntılara titizlikle dikkat edilerek yeniden yaratıldı.

Mercedes-AMG Project One, gerçek dünyada 275 adet ile sınırlıdır. Artık yalnızca Forza Horizon 5’te mükemmel bir dijital varyant olduğu için mutluyuz. Microsoft ile yakın işbirliğimiz sayesinde, artık benzersiz olanı sanal olarak sunabiliyoruz. Mercedes-AMG GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Philipp Schiemer,

Hiper otomobilimizin sürüş deneyimi, oyun sahnesinde şu anda mevcut olan en iyi ve en etkileyici şekilde tasarlandı.

Xbox Game Studios Forza Racing Franchise Başkan Yardımcısı Alan Hartman,

Mercedes-AMG ile uzun vadeli ilişkimizi Forza Horizon 5’te çok aranan Mercedes-AMG Project One’ı öne çıkarmak için sürdürmekten onur duyuyoruz” dedi. “Her Forza oyununda Mercedes-AMG araçlarını kullandık, ancak bir Mercedes-AMG aracını bir Forza oyununun kapağında kullanmak için ilk kez ortaklık kurduk. Başlangıç ​​için bundan daha heyecan verici bir araç hayal edemiyorum. Mercedes-AMG Project One.

Mercedes-AMG One Forza Horizon Edition’ı, oyunun muhteşem açılış yarışını ve çeşitli manzaraları gösteren yeni sinematik oyun videosunda çalışırken görebilirsiniz. Görünüşe göre Furious 7’den ilham alan yarış, Ford Bronco Badlands’in bir kargo uçağı tarafından düşürülüp karla kaplı yanardağın tepesine paraşütle atlanmasıyla başlıyor. Yarış sırasında Bronco büyük bir sıçrama yaparak ortamın hayranlık uyandıran ölçeğini gözler önüne seriyor.

Mercedes-AMG One görüntüleri

Eylem daha sonra kargo uçağından düştükten sonra kum fırtınasından geçen bir C8 Chevrolet Corvette Stingray‘e geçer. Eski Porsche 911 Desert Flyer ve daha sonra Mercedes-AMG One kapaklı arabada Horizon festivaline yüksek hızlı sprint ile sona ermeden önce ormanı dağıtıyor. Forza Horizon 5, 5 Kasım’da mevcut Xbox konsolları ve PC’de yarışacak.