Mercedes-AMG, GT Coupe ve Roadster’ın siparişlerini kapattı. GT Coupe ve Roadster’ın üretimi duruyor mu? Mercedes, sipariş alımını durdurdu.

Motor.es’deki arkadaşlarımızdan Mercedes-AMG GT Coupe ve Roadster’ın geleceği ile ilgili önemli iddialar geldi. Arkadaşlarımızın içeriden aldığı bilgiye göre modellerin üretimi Aralık ayında durdurulmuş olacak. Black Series versiyonlarından bu yana aramızdan ne zaman ayrılacağını merak ettiğimiz modeller artık yolun sonuna gelmiş gibi.

İspanyol otomobil tutkunları, Mercedes-AMG’nin artık GT Coupe ve Roadster siparişi almadığını iddia ediyor. Aslında bir süre daha devam etmesi beklenen sipariş süreci, muhtemelen çip krizinden etkilenen modeller sebebiyle erkenden satışa kapatıldı. Bu sayede Mercedes, elindeki tüm siparişlerin üretimini tamamlamaya zaman ayıracak ve yeni siparişler için kafa yormamış olacak.

Mercedes-AMG, GT Coupe ve Roadster'ın Üretimi duruyor mu

Convertible yerine gelecek yeni AMG SL Serisi’nin ise Kasım ayında tanıtılması bekleniyor. Peki ama coupe versiyonu bir daha görebilecek miyiz? Coupe devri bitti mi?

Mercedes bundan birkaç sene önce Lewis Hamilton’ın şekillendirdiği bir coupe’nin görüntülerini paylaşmıştı. O günlerde otomotiv basını olarak bu tasarımın yeni AMG GT’yi şekillendireceğine inanmıştık. Hatta yukarıda paylaştığımız render’lar da bu tasarıma ait.

Fakat bu coupe modelinin aramıza SL logosu ile gelmesi çok daha olası görünüyor. Bu sayede Mercedes, ürün gamındaki dağınıklığı düzenleyerek maliyetten de kısmış olacak. Buna ek olarak SL Serisi’nin de tekrar bir ikon haline gelmesi bekleniyor.

Henüz casus fotoğraflarını göremediğimiz coupe model, 2023 yılında otomobil severler ile buluşacaktır.

Etiketler :